BLOGART

BLOGART

Blog o umění, cestování, politice a mezilidských vztazích.

Muréna loví.

21.05.2017

V přírodě se spojují ke společnému lovu zcela nesourodé dvojice.

Nedaleko Marsa Alam v zátoce Abu Dabbab se objevil vzácný host mezi desítkami mořských želv - karet, pasoucích se na travinách u písečného dna. Dugong. Majestátní obr - ve srovnání s člověkem - mi umožnil jeden plynulý záběr a obdařil mě tak nekonečnou radostí, protože taková setkání jsou vzácná a stávají se stále vzácnějšími. Rudé moře je životem...

Korálový bariérový útes chrání pastviny pro mořské želvy. Dno u pláže Akumal je porostlé mořskou trávou a každý den se na něm krmí desítky mořských želv, několik druhů karet. Korálový útes pak skrývá množství života různých forem, takže milovníci čučení pod hladinu tady mají nádherný relax při sledování vodního světa. Svatební námluvy ježíků,...

Vyhraj slevu.

01.05.2017

Roztoč kolo štěstí na facebooku a vyhraj slevu na karikaturu, nebo portrét. Klikni na tlačítko níže a vstup mezi hráče. Je to snadné a bez závazků. Zahraj si i jen tak pro zábavu.

Chcete skvělý zážitek? Leťte na Filipíny na ostrov Cebu do městečka Oslob, kde každé dopoledne připlouvá pár žraloků velrybích za krmením.

Kousek EU v Karibiku - ostrov Martinik - je v řetězci ostrovů Malých Antil.

Jarda je výtvarník na slovo vzatý a jeho díla mají vždy úspěch. Kliknutím na obrázek skoč do galerie karikatur a loutek.