Dokonalá svatba-jak na to?

25.12.2017

Dokonalá svatba je tvořená z maličkostí!

Na které 3 určitě nezapomenout?

Svatba je velkou událostí v životě každého šťastného páru. Zvláště ženy si potom na svém velkém dnu dávají velmi záležet a chtějí, aby byl naprosto dokonalý. Pokud si tento pocit ze svatby chcete odnést i vy, musíte pamatovat i na ty nejmenší drobnosti. Právě ty totiž dotvoří celkovou atmosféru. 

Jmenovky - Sepsat si seznam hostů a poslat krásnou pozvánku svým příbuzným a přátelům je samozřejmostí. Už méně časté je vytvoření jmenovek a pevného zasedacího pořádku. To se však může stát fatální chybou, hlavně u velkých svateb, kde snadno vznikne chaos. Dobrá organizace je totiž základem každé povedené svatby. Proč tedy jednoduše nevytvořit podle seznamu krásné a originální jmenovky? Pokud je navíc sladíte k celkové dekoraci svatby, může se jednat nejenom o praktický, ale také stylový kousek papíru. Co třeba taková jmenovka s karikaturou pozvaného hosta? 

Ruce pod drobnohledem - Většina nevěst řeší hlavně oblečení - zejména krásné svatební šaty, k nim svatební boty, ženichovi pořídit krásný pánský oblek a družičkám společenské či plesové šaty. To vše doplní svatebním líčením a svatebním účesem, aby byl výsledek dokonalý, avšak na ruce se často zapomíná. To je ovšem velkou škodou. Nezapomínejte, že až si řeknete se svým vyvoleným "ano" a navléknete snubní prsten, vaše ruce budou v epicentru všeho zájmu. Každý chce totiž vidět prsten. Proto určitě nezapomeňte navštívit manikúru a nechejte si upravit nehty. 

Tradice - Každá nevěsta by na sobě (podle tradice) měla mít na svatbě pět věcí - něco starého, nového, půjčeného, darovaného a modrého. Je pěkné, když se moderní svatba prolne se starými zvyky a možná některou z tradic budete chtít dodržet i vy. Co to však přesně znamená? Něco nového nemusí být nutně šaty, ale cokoliv, co si sami zvolíte a bude vám to v budoucnu svatební den připomínat. Je to symbol nového života a začátku. Stará věc poukazuje na ukončení dosavadního života. Mnoho nevěst volí rodinný šperk. Modrá odjakživa značila čistotu a nevinnost a klasikou zůstává modrý svatební podvazek. Půjčená věc by měla být od šťastného a spokojeného člověka, aby se stejná nálada přenesla na nevěstu. Konečně něco darovaného má přinést do manželského svazku štěstí. Pokud vám někdo daruje stříbrnou minci, dejte si ji do boty. Přinese vám bohatství a blahobyt. Tak neopomeňte detaily a pusťte se do příprav po hlavě!