Jak nakreslit karikaturu?

16.08.2017

Nakreslit karikaturu není jen tak. Jde o to, že při zvýraznění charakteristických rysů tváře i postavy musí být zachována podoba. V tomto směru je vlastně portrét snazší, než karikatura. Nakreslit karikaturu si může vyzkoušet každý z vás a stručný návod najdete zde: Návod jak na karikaturu.pdf


Snad vás kresba karikatury svých blízkých, nebo možná i známých osobností, pobaví a inspiruje k dalším krokům ve vaší případné tvorbě. Nenechte se ničím příliš svazovat a snažte se zachytit nejvýraznější rys kreslené osoby. Třeba vás výsledek překvapí a když se budete chtít pochlubit, jděte na https://www.facebook.com/KARIKATURY1/ a své dílo nám pošlete ve zprávě, nebo odkaz na něj. Když se jich pár nashromáždí, necháme je olajkovat od návštěvníků a vítěze s největším počtem laiků zveřejníme na fb. Co bude dál, se uvidí. Jde jen o zábavu. Nic vážného, tak se bavte dobře. 

Pokud jste jen získali inspiraci na výjimečný dárek pro kamaráda nebo pro manžela k narozeninám, určitě bude mít úspěch. Stačí nahlédnout do výtvarníků a na jejich stránky, kde má každý reference z dárků, jimiž byly právě karikatury oslavenců, nebo také svatebčanů, novomanželů nebo i dárek odcházejícímu kolegovi v práci, prarodičům k výročí svatby, dárek dědovi ke kulatinám apod. Jsme vám k službám.

Napište nám, odpovíme všem: