Co je malířská show?

15.09.2018

Hosté vaší párty se zabaví společnou malbou obrazu.

Vaše firemní akce potřebuje oživit netradiční zábavou a vyzkoušeli jste už všechno možné včetně kouzelníka, karikaturistů i ohňové show apod. Malířská show vypadá, jako že si ji může každý zorganizovat a zařídit sám, ale není to tak. Abyste získali profesionální zajištění zážitku i výsledku, nezvolíte amatérský přístup a nezkazíte si dojem z večírku. Touto atrakcí si zajistíte na své akci nejen díl zábavy, ale také určité stmelení tvůrčí části kolektivu. 

Pro malířskou show je nezbytné dobré světlo, protože hosté vaší firemní akce budou malovat společný obraz a potřebují dobře vidět. A nejen oni. Přihlížející mají obvykle vtipné kritické komentáře a tak se kolem obrazu pomalu nabaluje společnost tvůrců i kibiců. 

Výtvarník, obvykle s asistentkou, během procesu vznikání vašeho společného díla pomáhá radou, doplňuje tvůrcům barvy, pere štětce i mírně zasahuje do obrazu, aby byl výsledek sjednocený a nerozbitý v mezích možností. Ideálně obraz před akcí opatří pozadím malby, když zná předem námět. Připravenost podkladu pro barvy je důležitá pro výsledek. Veškerý materiál, štětce, barvy, palety, desku s podmalbou, rám na výsledný obraz i stojan pro malování zajistí výtvarník. 

Pořadatel má na starosti jen vhodné místo o rozměru přibližně 3 x 3 m s dobrým světlem a dva stolky na odkládání palet, barev, štětců atd. 

Pak už se můžete jen těšit na trochu naivistické i expresionistické dílko. Zarámovaný, společně namalovaný obraz pak může zdobit některou ze stěn společných prostor firmy.