Co zajistit na svatbě?

02.01.2018

Pro svatbu je třeba zajistit záplavu detailů - poradíme vám.

Svatba je velká událost, a aby vše proběhlo plynule a na tento den se krásně vzpomínalo, je nutné zařídit a zorganizovat celou řadu věcí. Místem pro obřad a hostinu počínaje, aktivitami konče. Na co určitě nezapomenout?

  • Fotografie či karikaturista?

Žádná svatba se neobejde bez dobrého fotografa, který zvěční okamžiky štěstí a uchová je tak navždy. I když je v hlavní roli novomanželský pár, pěknou památku si může ze svatby odnést úplně každý. A nemusí to být jen formou fotografie. Proč si nepřizvat na svatbu např. karikaturistu? Nevšední a zábavnou kresbu si rád odnese domů nejeden host.

  • Velký prostor

Při plánování hostiny myslete na dostatečně velký prostor. Pro svatby v létě je to jednodušší - venkovní hostina je nejenom krásná, ale také nemusíte řešit kapacitu prostoru, protože venku je místa vždycky dost. Problém však nastává, pokud chcete mít hostinu a zábavu ve vnitřním prostoru. Záleží samozřejmě na tom, jak velký je seznam hostů, avšak místnost by měla být tak velká, aby každý měl prostor na pohodlné sezení i tancování a také volný pohyb.

  • Dostatek pití

Co by to bylo za svatbu bez přípitku. Jde o jakýsi zarytý zvyk, který je nedílnou součástí svatebních oslav. Z alkoholických nápojů je velmi oblíbené bílé víno či víno červené. Tradičně se podává Savignon nebo Chardonnay. Co se týče tvrdších destilátů, vybírejte dle vlastního uvážení a chuťových pohárků svatebních hostů. Pánské osazenstvo jistě nepohrdne sklenicí domácí slivovice, Jamsona, Jacka Danielse, případně Ballantines. Pro dámy připravte jemnější a lahodnější nápoje, šikovnou a neotřelou variantou může být například nabídka míchaných nápojů. V rámci rautu nezapomeňte ani na nealkoholické nápoje, bar naplňte perlivou i neperlivou vodou, ovocnými šťávami, slazenými nápoji či ledovými čaji.

  • Menu či bufet?

Co se týče pokrmů, je na vás, zda mlsné jazýčky přítomných hostů uspokojíte neotřelým menu či zvolíte tradiční čtyřchodové, tedy šunkovou rolku v podobě předkrmu, hovězí či kuřecí vývar, svíčkovou a svatební dort. Poslední dobou se rozmáhá trend svatebních rautů a bufetů namísto klasického obědového menu. Výhodou této varianty je to, že uspokojíte většinu hostů a nemusíte zjišťovat, zda je daný host vegetarián, vegan či je alergický na danou potravinu.

  • Zábava pro děti

Zkuste dětem přidělit nějakou funkci nebo patřičný úkol (odpovídající jejich věku) v rámci přípravného procesu onoho dne, děti tak pocítí jakousi zodpovědnost pomyslného dospěláka a nebudou mít čas vymýšlet lumpárny. Pokud očekáváte více malých svatebčanů, můžete připravit dětský program plný her, soutěží a dalších zábavných tvořivých činností, které děti zabaví a umožní tak jejich rodičům užít si veselku opravdu naplno. Nezapomeňte však v rámci příprav zajistit osobu, která bude na dětský koutek dohlížet.