Svatba 

Svatby a svatební dary

#Svatba je česky veselka a proto je karikaturista na vaši svatbu správná volba, neboť přispěje k dobré zábavě a radosti svatebčanů z dárků, jímiž jsou jejich karikatury nakreslené přímo na svatební párty. 

GALERIE

Najděte inspiraci pro vaši svatbu, nebo pro svatební dar v několika galeriích níže.


Karikaturista na vaši svatbu.

Kreslení karikatur na živo přímo na svatbě je žádanou oblíbenou atrakcí a přináší svatebčanům zážitek ze sezení modelem, radost z dárku a zábavu při kreslení. Živá produkce #karikaturisty je rovněž používaným #svatebním #darem pro svou překvapivost a originalitu.

Nevíte jak na to? Klikněte na tlačítko níže.


Karikatura na zakázku jako svatební dar.

Svatební dar bývá často těžké vymyslet a tak vás možná inspiruje naše nabídka. Do karikatury lze totiž vložit to, co o snoubencích víte. Jaké mají hobby, neřesti a další informace. V ukázkách karikatur na zakázku můžete najít námět i pro tu vaši jako #svatební dárek.

Pro více informací klikněte na tlačítko níže.


Karikatura na svatební oznámení.

Některé karikatury na zakázku byly použity nejen jako obraz, ale i na #svatební oznámení. Kresbu stačí kopírovat a v grafickém programu pak upravit pro tisk. Někteří z nás to umí.

Svatební oznámení podle společného hobby.

Příklad typizovaného svatebního oznámení které připravujeme podle hobby i profesí.


Vtipný svatební proslov ve verších.

Veršovaná slova vždy bezpečně zaujmou. Jsou-li navíc verše vtipné, máte pozornost přítomných zaručenou. Vtipný #svatební #proslov je skvělý začátek zábavy. Naše básnířka JANA ho zvládne bravurně a #levně. 

Pro další informace klikněte na tlačítko níže.


Inspirujte také své přátele sdílením. Díky.

Reference pro svatby

#SVATEBNÍ KARIKATURY NA SVATBĚ KRESLIL JARDA

Dobrý den,
G. a M. Koderovi
chtěli bychom Vašemu kolegovi, p. Pleslovi velice poděkovat za zpestření svatebního programu.
Všichni byli s jeho tvorbou velice spokojení. Je to krásná vzpomínka!
Kolegu srdečně zdravíme.
Přejeme krásný den. 

#SVATEBNÍ DAR - KARIKATURA OD HARUTA

Dobrý den pane Harut,

chtěla bych Vám touto cestou ještě jednou moc poděkovat za úžasnou a vtipnou karikaturu - Koloběžka, kterou jste mi namaloval. Jako svatební dar udělal novomanželům obrovskou radost. Karikaturu jsme jim dali jetště do dřevěného rámu s paspartou, tudíž to nabylo ještě větších dojmů. Přátelé i kamarádi z toho byli nadšeni, sklidila velký úspěch. Jeden z manželů si ji umístil jako profilovku na svůj facebook. Ještě jednou díky. Zdraví Edita V. 

#SVATEBNÍ KARIKATURY PŘÍMO NA SVATBĚ OD HARUTA

Dear Harut,

thank you very much for your presence on our wedding day!
It was a great pleasure for us and for our guests to have such a nice presents from your hands!
We appreciated the atmosphere you brought and show respect to your nice work!
I hope you also enjoy our company as well !! Hopefully we will keep in touch and can arrange such a funny attraction for other events next time! All the best from our new-born family !
(photo is attached privately) Cheers, Alexandra and Yaroslav


Dobrý den, chceme tímto poděkovat panu Harutovi. 18.7.2020 nám kreslil karikatury na svatbě naživo. Měl opravdu obrovský úspěch a každý z hostů díky němu nádhernou vzpomínku na naší #svatbu. Velice děkujeme a budeme Vás doporučovat kdekoliv a kdykoliv to bude možné. Michaela a Jan Chýlovi

#SVATEBNÍ KARIKATURA OD AŇÁTS

" Karikatura byla dnes dorucena uz jsem si nechal poslat fotku, je paradni!! Vsem se nam moc libi, je to trefene skvele, jsem si vice nez jisty ze svatebcanum se bude taky moc libit. Diky moc za praci urcite Vas doporucim. Mejte se hezky a jeste jednou dekuju, Marek" 

Pro Stanislavu a Aňáts

Milé dámy,moc bych Vám oběma chtěla poděkovat za krásné karikatury dcery a budoucích manželů, JSOU PŘEKRÁSNÉ a já se klaním před Vaším talentem. Jste strašně šikovné! :-)Děkuji ještě jednou a jsem si jistá, že Vás určitě znovu oslovím... :-)Mějte se krásněMíša Dombrovská

#SVATEBNÍ DAR - KARIKATURA OD TUANA

vaše jméno: Hedvika Ludvíková

hodnocení od vás: Veliké poděkování panu Tuanovi,
za svatební karikaturu. Novomanželé byli nadšení a obrázek měl veliký úspěch i u ostatních svatebních hostů. Určitě jsme si takový dárek u něj neobjednávali naposledy.
Příjemné a rychlé jednání a super výsledek !!!! 

#SVATEBNÍ DAR - KARIKATURA OD STANISLAVY

Dobry den, chtela jsem Vam moc a moc podekovat za uzasnou karikaturu, ktera mela u movomanzelu obrovsky uspech! Oni i kazdy host ji obdivovali, takze kdykoliv budeme priste neco podobneho potrebovat, urcite se s radosti znovu obratim na Vas. Preji pekny den a jeste jednou velke diky! Gerlova

SVATEBNÍ DAR - KARIKATURA OD PETRY

Vložil: M. Procházková

Titulek: poděkování
Dobrý den Petro, děkujeme za #svatební karikaturu pro našeho kolegu z práce, který z ní měl velkou radost. Dali jsme krásný a originální dárek. Máte šikovné ruce a přejeme Vám hodně zdaru!

DÁREK K VÝROČÍ SVATBY-KARIKATURA OD VADIMA

Dobrý den, 

dnes dorazila moje objednávka-karikatura k 20. výročí svatby. Je to nádherné, moc se mi líbí. Děkuji. S pozdravem Hrubešová

KARIKATURY KRESLIL PŘÍMO NA SVATBĚ - LADISLAV

Dobry den pane Blahaku,my moc dekujeme za Vase sluzby, bylo to super. Budeme Vas vsude doporucovat. Preji krasny zbytek dne. Ivana Dubsikova 

Vaše reference - nestrčíme do kredence


ČLÁNKY

Průběžně budeme přidávat aktuální články a pokud jste měli karikaturistu kreslícího na vaší svatbě hosty a máte historku se #svatebními #karikaturami související, rádi ji uvedeme - můžete pozměnit jména, pokud chcete a nebo jen přispějte do referencí alespoň jednou větou. Budeme vám vděčni. 

Svatební dar na zakázku.
Svatební dar na zakázku.

Pro začátek pár vtipných citátů ke svatbě:

"#Svatba udělá ze dvou lidí jednoho, potíž je určit, který z nich to bude." - Henry Louis Mencken americký novinář a spisovatel 1880 - 1956

"Zdali dva lidé, kteří se vzali, udělali dobře, se neví ještě ani v době jejich stříbrné svatby." - Marie von Ebner-Eschenbach česká spisovatelka 1830 - 1916

"Rozvodové rozpočitadlo: svatý Freude, ach ty pudy, svatba z vášní, rozvod z nudy." - Jiří Žáček český spisovatel 1945

"Svatba je jako pohřeb. Rozdíl je pouze v tom, že na svatbě se tancuje." - Židovské přísloví

"Krása je potřebná na svatbu, láska na každý den." - Finské přísloví

"Manžel je muž, který před svatbou mohl být docela chytrý." - Gabriel Laub český esejista a novinář 1928 - 1998

"Před svatbou měj oči otevřené, po svatbě je napůl přivři." - Benjamin Franklin americký autor, politický teoretik, politik, poštmistr, vědec, vynálezce, občanský aktivista, státník a diplomat 1706 - 1790


Svatební dar

  Nervozita nevěst stoupá s odkladem společenských akcí, kam patří i #svatby. To vyřeší budoucnost. My nabízíme pro tyto karanténní dny možnost zabavit se vymýšlením originálního svatebního daru. Určitě jste si výše všimli naší galerie karikatur svatebních párů. Většinou jde o svatební dary, ale někdy i o dárek k #výročí svatby. Teď je pravý čas si takový dar připravit. Nejde totiž o běžný spotřební svatební dar, ale je to záležitost vzájemných vztahů mezi budoucími novomanžely a vámi, protože do dárku vnesete prvek vypovídající o tom, že se navzájem znáte. Musíte totiž vymyslet děj svatební #karikatury snoubenců na základě právě jejich znalosti. V objednávce karikatury na zakázku je pro tuto důležitou část vymezen prostor a tam napíšete, jaké mají záliby, neřesti nebo svou konkrétní představu děje #karikatury, podle toho, co o nich víte, že mají rádi, na co vzpomínají, kde byli atd. Odměněni budete reakcí manželského páru při spatření dárku od vás. Radost udělá nejen jim, ale ostatní se obvykle hned pustí do vtipných komentářů a neotřelý #svatební dar tak přispěje k pohodové atmosféře #svatební #párty. Takový dárek má ještě jednu nezanedbatelnou výhodu a to, že jej budou mít novomanželé stále na očích a často o něm budou mluvit s návštěvami, protože neujde jejich pozornosti. 

  Objednání je snadné a vybrat si můžete z množství stylů, který máme každý ten svůj. Karikatura k vám dorazí do 14-ti dnů v pevném obalu poštou na dobírku. V sekci NABÍDKA najdete typ na #levné a rychlé zarámování, které pak kresbu ještě zdůrazní. Karikaturou, jako svatebním darem zcela jistě překvapíte novomanžele i ostatní svatebčany. Jsme vám k službám.


Svatba v Praze

  Pro #svatby v Praze máme jeden malý bonus. Je to dopravné zdarma, protože většina z karikaturistů má v hlavním městě své bydliště. Navíc je toto místo svatby pro nás pohodlnější a tak většina z nás takovou objednávku akceptuje. 

  V Praze už jsme tak kreslili na mnoha místech a na většině z nich i opakovaně, protože nás nabízí i jejich provozovatelé, když zjistí, jaký úspěch karikatury u svatebčanů mají. Mohu vyjmenovat pár míst. Například jsme kreslili svatební karikatury už několikrát když byla svatba v restauraci Salabka, Svornost, Mlýnec, Alcron, Léta páně, SOHO, Zlatá Praha, Potrefená husa, Villa Richter i U Fleků atd. Svatby bývají často také v hotelích a zvou si karikaturistu, aby obohatili zábavu na svatbě. Kreslili jsme v hotelu Alcron, Marriott, Bohemia, InterContinental, Hilton, Hoffmeister a v mnoha dalších. Spokojenost svatebčanů je pro ně totiž nejlepší reklama a my k ní rádi přispíváme svým umem.

 Pokud tedy budete mít svatbu v Praze, vězte, že vás živá produkce karikaturisty na #svatební párty vyjde o trochu levněji - o dopravné - než mimopražská #svatba. Nicméně rádi přijedeme i jinam po krásné české zemi.SVATBA A VŠE DŮLEŽITÉ KOLEM SVATBY

Aby #svatba a celý ten výjimečný den proběhl podle vašich představ, je nezbytné ho pečlivě naplánovat, což není snadné, ani rychlé. Na pomoc máme pro vás takový řekněme svatební manuál s řadou možností na výběr. Krok za krokem vás provedeme svatebními přípravami tak, abyste měli na výběr pro svůj zamýšlený způsob průběhu celého vašeho velkého dne. Poradíme, jak zařídit svatební hostinu i rozloučení se svobodou, případně pomůžeme s volbou barvy vaší svatby. Nesmí rozhodně chybět ani svatební zábava a v seznamu si určitě vyberete tu správnou pro vaši svatbu. Můžeme poradit s nádhernými svatebními šaty pro nevěsty i s vhodnými šperky. Svatební manuál je k ruce i pánům, aby v ten den a pro nejdůležitější krok ve svém životě zvolili elegantní oblek i doplňky. Projděte si plánovač v klidu a nechte prostor své fantazii v představách průběžně u každé položky. Tím získáte svůj emotivní obraz děje vašeho důležitého dne a ten pak ve vašem podvědomí vykrystalizuje v jasný film s romantickým scénářem, který se stane skutečností. Užívejte si svatební přípravy a skvěle připravte svou svatbu.

Když skončí zásnuby

Vaše zasnoubení může vejít ve známost, ale nejdříve samozřejmě v kruhu rodin a nejbližších i přátel. Chcete se vzít a hlavně budoucí nevěsty se těší, takže oslava je na místě. Taková malá příprava na svatbu a svatební hostinu. Začínáte uvažovat o druhu sňatku podle toho, zda jste věřící, nebo nikoliv, takže obřad může proběhnout v kostele, nebo na radnici, ale můžete být oddáni i v přírodě v romantickém prostředí zámeckého parku nebo na jachtě v Atlantickém oceánu. Možností je nekonečně, ale je to závislé na tom, kolik máte uloženo stranou na svatbu. I tato položka je předmětem plánování i vzájemné dohody a bývá přímo závislá na tom, kdo a kolik přispěje. Na tom také závisí počet pozvaných svatebčanů. Nezapomeňte myslet na jejich ubytování. Peníze ovlivňují vše a ušetřen nezůstane ani styl svatby, nicméně jde o velký krok v životě vás obou a tak se sluší pustit chlup. Svůj svatební den si načrtněte v hlavních bodech, abyste později mohli promýšlet detailně jednotlivé body bez rušivých myšlenek, zda něco nechybí.

Asi rok před svatbou

Své nápady archivujte ve složce SVATBA. Je na čase určit si datum svatby. Dejte dohromady seznam lidí na obřad, na svatební hostinu i na svatební večírek. Možná budete chtít uzavřít předmanželskou smlouvu, což se stává běžnou záležitostí, takže se dohodněte i o této věci. Podle svých možností si buď najměte svatebního pořadatele pro koordinaci svatby, nebo požádejte schopnou kamarádku. Asi tak deset měsíců před svatbou si zarezervujte obřad a záležitosti s ním související. Pak také místo pro svatební hostinu a večírek na závěr svatebního dne. Svatební dodavatelé mají své webové stránky plné nabídek a ukázek, takže můžete začít vybírat výzdobu, občerstvení i zábavu a záznamové techniky - fotografa, kameramana. Také svatební šaty si prohlížejte na webu, ale to už určitě děláte. Lze využít i půjčovny svatebních šatů. Družičky jsou vítány a svědci jsou nezbytní, takže si je předem zamluvte.

Asi tři čtvrti roku před svatbou

Před skutečným svatebním oznámením je možné poslat i předběžné, kvůli rezervaci času na datum, které už máte určené. Na svatební šaty a závoj nevěsty už je čas. Vybírejte dobře. Máte rezervované noclehy pro svatebčany? Je výhodou navrhnout si seznam, svatební dary tak dostanou určitý řád. Svatební cesta by měla být vyvrcholením oslav, před vstupem do všedního života. Už víte kam?

Asi půl roku před svatbou

Je třeba oslovit dodavatele. Catering, cukráře na svatební dort a květinářství pro dekorace i kytici. Řešte hudbu k obřadu i na večírek. Živá hudba nebo DJ? Už víte, jak bude vypadat obřad? Konzultujte svou představu s oddávajícím. Nezanedbejte svatební účes - i tuto záležitost rozebereme detailněji v dalším pokračování níže. Zajistěte prostory, stoly, židle, dekoraci a místo prohlédněte. Oblečení na svatbu si vyzkoušejte, ať netrpíte v malých tvrdých botách, nebo uškrceni límečkem. Domluvte si povoz a jeho výzdobu.

Už za čtvrt roku je svatba

Je čas na snubní prsteny. Nabídka je opravdu obrovská. Nezapomeňte, že je budete nosit celý život. U prstýnků na míru je delší dodací doba a je nutné s ní počítat, takže objednejte včas, aby na svatbě nebyl zádrhel. Květiny mají svůj svatební význam a kromě kytice nevěsty jsou tady ještě družičky a maminky snoubenců i svatebčané musí být dekorováni a to je třeba připravit, nebo objednat. Nechte si poradit sestavu jídel na svatební hostinu od cateringové společnosti. Mají své zkušenosti, ale vaše představa svatebního menu se může lišit mimo jiné i typem strávníků. Je čas dohodnout konečnou podobu svatebního dortu a objednat. Svatební pozvánky a svatební oznámení mají mnoho podob a nabídky jsou na webu hojné. Je čas objednat takové, aby korespondovaly se stylem vaší svatby. Hosté by měli znát i svatební program, kromě různých překvapení. Výslužka pro hosty nemusí být nutně jen tradiční a když je během svatební hostiny a následné zábavy necháte ztvárnit přímo na místě karikaturistou, odnesou si kromě své karikatury, jako překvapivé výslužky i zážitek ze sezení modelem, protože se nechtěně stanou na chvíli terčem komentářů. Máte řečníka na svatební přípitek? Ten můžete zvolit i vtipný pro veselou zábavu a zcela jistě zaujme veršovaný vám na míru, což máme v nabídce a jde o levnou záležitost. Účes na svatbu a vizáž si musí budoucí nevěsta vyzkoušet, aby neměla nepříjemný problém ve svůj den. Tradice si žádá své a tak si něco vypůjčte, mějte u sebe starou věc a také modrá barva má být zastoupena. Nové části oblečení jsou samozřejmostí.

Do svatby zbývají dva měsíce

Připravujte si své svatební sliby, posílejte svatební pozvánky a svatební oznámení, která už máte hotová spolu se svatebním programem, ale ten má své místo až na svatbě spolu se svatebním menu. Prstýnky už nejspíš máte a detaily obřadu jsou dohodnuty, takže ještě plán dodání všeho ostatního během svatby.

Měsíc před svatbou

Už víte, kdo přijde a kdo ne a tak můžete doladit organizační záležitosti obřadu svatby i svatební hostiny a zábavy. Připomeňte kadeřnici termín a také vizážistce. Vše si ještě vyzkoušejte. Zda vám padnou svatební šaty a boty, projděte si celý svatební den v mysli krok za krokem a zároveň kontrolujte, zda vše sedí. Za svatební dary si připravte poděkování - také může být ve vtipných verších, levně a za týden hotovo.

Čtrnáct dnů do svatby

Kontaktujte cateringovou firmu s informací o konečném počtu lidí na svatební hostinu, jejichž jmenovky připravte kvůli zasedacímu pořádku a dokončete přípravy na svatební cestu včetně zajištění domácnosti po dobu vaší nepřítomnosti. Rozdělte úkoly pomocníkům, informace řidičům, nároky fotografům a jděte balit na svatební cestu. Rezervujte si stůl na rozlučku, nebo rezervaci potvrďte.

Týden a je tu svatba

Rozlučka se svobodou může být také neobvyklá, když se s přáteli necháte nakreslit v hromadné karikatuře na památku. To pro vás určitě udělají a ještě si to užijí. Šaty a šperky už jsou připravené a kontrola dodavatelů za vámi. Svatební organizace je připravena na svou generálku.

Svatba je už zítra....

Udělejte si relaxační den a zařiďte to tak, abyste byli vyspalí na následující svatební den.

Dnešek je dnem svatebním

Obrňte se, vždy se nějaký ten stresík najde, ale co nás nezabije, to nás posílí. Snídani nevynechte, to zklidní mysl. Svatební dort už máte, svatební dekorace jste včera zkontrolovali a pro svatební kytici jste poslali. Kadeřnice i vizážista jsou v pohotovosti a za chvíli si dají záležet. Tak ještě šaty a doplňky a můžete vyrazit v limuzínách se svým doprovodem k "oltáři." Pak už vás čeká jen zábava a svatební tradice, protože jste šikovně rozdělili úkoly svatebčanům nejbližším.

Svatba je za vámi

Svatba proběhla a euforii zažívají hlavně nevěsty, ale i ženicha to občas dostane. Nicméně je třeba mít plán. Zkontrolujte vrácení všeho půjčeného v původním stavu a hurá na líbánky.

Po návratu ze svatební cesty

Sluší se poslat rodičům fotografie ze svatby i svatební cesty, aby měli památku. Svatební web s tématikou svatební cesty není od věci, ale i fotokniha je skvělá a doma vždy po ruce. Tak do společného života vykročte pravou nohou.


Když nemůžete přijmout pozvání na svatbu

Důvodů, proč odmítnout účast na #svatbě, když vám přijde #svatební oznámení, se může vyskytnout hodně. Třeba se termín #svatby shoduje s termínem vaší vysněné dovolené, nebo je #svatba trochu z ruky a finančně i časově to nedáte, také nedej bože může jít o zdravotní neschopnost, nebo máte důležitý turnaj v době svatby a další důvody jsou možné. Pak bude vaše odpověď negativní, ale přesto může být zdvořilá a zaobalená tak, aby neurazila.

Rukou psaný pozdrav a omluva za nepřítomnost na svatebním obřadu, svatební hostině a svatebním večírku, případně vhodně graficky ozdobený a doplněný citací od známé osobnosti, přející ke #svatbě i manželství - prostě svatební přání - určitě zmírní nepříjemné pocity z odmítnutí pozvání a obrátí je v radost i veselí.

Především je nutné na rovinu vysvětlit skutečnou příčinu, proč se svatba musí obejít bez vás. Podružné záležitosti nikdo nepřijme a bude se je snažit vyřešit za vás. Například dopravu na místo. Buďte upřímní a postavte se k věci čelem. Svatba je sice jen jednou v životě - alespoň si to většina snoubenců myslí - ale když to prostě nevyjde, nemá cenu se ze své přítomnosti na svatbě vykrucovat výmysly. Pro organizaci svatby je nutné znát počet hostů, takže vaše potvrzení, nebo negace je důležitá právě z tohoto důvodu a svatební hostina tak bude mít daný počet strávníků s minimálním rozdílem.

Pokud jste ale blízcí příbuzní a snad i rodinní příslušníci, pak se sluší ze svatby omluvit skutečným důvodem a ne jen prostým nemohu přijít, bez vysvětlení. Snoubence vaše nepřítomnost na svatbě může mrzet, ale dobrý důvod uznají a pustí to z hlavy, protože organizace svatby jim nedává prostor na zbytečné přemýšlení o něčem jiném, než je jejich svatba. Také můžete dodat, jak moc vás mrzí, že nemůžete být s nimi v jejich svatební den a že na ně budete vzpomínat.

Nepříjemné věci rádi odkládáme, ale v tomto případu jednejte bezodkladně, protože snoubenci stejně potřebují vědět, kolik svatebčanů bude na svatbě přítomno a nenuťte je tedy, aby vám museli sami volat, ale brnkněte jim svou situaci hned, ať si vaši účast mohou přeškrtnout a nemyslet na to.

Raději přemýšlejte, jak novomanželům vynahradit zklamání z vaší nepřítomnosti a vymyslete pro ně originální svatební dar. Protože znáte jejich záliby a koníčky i profese, máme typ na dárek, který vás zastoupí a vyvolá smích i komentáře. Získejte fotografie snoubenců a nechte jim udělat svatební hobby karikaturu na zakázku. Tím jste vykoupeni a navíc i jakoby přítomni oslavě právě tím osobním dárkem a věc je vyřešena.


Svatební dárky

Dárky pro svatební hosty jsou závěrečnou fází svatebního dne.

Dárky svatebčanům - výslužka

Tradicí na svatbách bývá obdarování hostů takzvanou výslužkou. Ta může být klasicky tvořena dobrotami, pak originálně i nějakým překvapením nebo něčím praktickým a pár nápadů bychom pro vás měli. Opět záleží na vašich možnostech i na počtu hostů a dalších aspektech.

Klasická výslužka ze svatby

Obvyklým dárkem svatebčanům na závěr svatebního veselí bývá balíček něčeho dobrého ze svatby. Mohou to být svatební koláčky, kousek svatebního dortu nebo jiné sladkosti, ale klidně i řízek s bramborovým salátem, když ho má někdo rád. Přizpůsobit se lze většině z hostů, dětem sladkosti a dospělým také, nebo i klobásku. Krabičky na výslužku lze koupit a případně i stylově ozdobit, například mašlí ve stylu barevnosti svatby.

Náročnější dárky jako svatební výslužka

Lahve různých nápojů ozdobené něčím, co připomíná vaši svatbu, třeba poděkováním, že se zúčastnili, nebo za svatební dar, nebo jen symbolicky podle vlastního nápadu s použitím jmen a společného příjmení. Možností je opět plno a obsah lahve musí být přizpůsoben tomu, co kdo pije a to i nealko pro děti.

Dárky trvalejší hodnoty

Teplé přikrývky při venkovní svatbě mohou přijít vhod a s vyšitým jménem jsou trvanlivým dárkem, který majitelům bude ještě dlouho připomínat kde a proč ho dostali. Určitě dokážete sami vymyslet originální trvanlivé dárky svatebčanům a udělat tak radost jim i sobě.

Dárek i zábava a zážitek

Karikaturisté už dnes vešli ve známost, jako skvělá atrakce pro společenské události a povahou své produkce přímo patří na svatbu, protože částečně zajišťují zábavu, kresleným lidem na místě zprostředkují nevšední emotivní zážitek a na závěr i originální dárek, jejich karikaturu, kterou si každý rád doma pověsí na viditelné místo pro návštěvy. Karikatura ze svatby tak bývá ještě dlouho předmětem komentářů, diskusí i hodnocení a pokaždé je zmíněno, kde k ní karikovaný přišel. Kreslení karikatur přímo na svatbě má kromě zábavy ještě vedlejší účinek a to zájem dětí, protože je přitahuje lehkost, s jakou výtvarník nakreslí model a ještě vtipně.

Veršovaný dárek

Veselou zábavou a zároveň dárkem, mohou být i krátké vtipné verše na míru svatebčanům. Jde o dárky osobního charakteru, neboť pro takový verš je nutné dotyčného znát a dodat naší básnířce informace, aby mohla vtipnou básničku vytvořit. Vyberte schopného interpreta s dramatickými sklony k přečtení každého verše před předáním a všichni se budou náramně bavit.

Praktické dárky svatebčanům

Spojte příjemné s užitečným a darujte svatebním hostům něco ze svého podnikání. Dárky opět stylizujte do svatebního módu obalem, nebo ozdobou. Opět přiložte svatební vizitku jako součást dárku. Podnikáte v zahradnictví? Pak dárkem může být sazenice, nebo semínka. Pracujete v pojišťovnictví, zařiďte nabídku a bonusy pro svatební hosty. Stejně tak s cestovní kanceláří. Výrazné bonusy a slevy z jakéhokoliv oboru mohou být pro svatebčany vítaným dárkem, ale je nutné věc dobře promyslet i připravit. I reklamní předmět s potiskem vašich jmen a společného příjmení, je dárek, který potěší a bude svatbu připomínat.

Zábava i dárek

Většina z vás se s tím už někde na společenské akci setkala. Foto-koutek. Je více lidí, kteří se rádi fotí, než naopak a atrakce foto-koutek se řadí mezi ty zábavné. Navíc dostanete hotové fotografie hned na místě. Obvykle se fotí spolu celé skupinky a skvěle se u toho baví. Zkouší převleky, mění společníky pro focení a domů si pak odnesou vzpomínku na váš velký den.

Dětské svatební výslužky

Bude to samozřejmě něco dobrého na zoubek, ale něčím dalším výslužku vylepšit vždy můžete. Záleží na věku dítěte a znalosti jeho zálib. Pro malé to mohou být pohádkové ilustrované knížky, nebo známá čokoládová vajíčka s překvapením uvnitř. Pro větší nějaké hry a nebo další záležitosti, které vás napadnou. Uděláte radost a to je radostí i pro vás.

Dárky pro svědky

Protože svědkem, nebo svědkyní novomanžela, nebo novomanželky je obvykle blízký člověk, nešetřete na nich dárky, neboť vám prokázali určitou službu. Sluší se tedy jejich úkon odměnit a také tak zanechat stopu vašeho dne v jejich myslích. Vymyslet dárky pro muže bývá obvykle těžší, než dárky pro ženy. S elegantním pánským šperkem na kravatu, nebo manžetovými knoflíčky, neuděláte chyby, ale jde o nákladnější záležitost. Většinou však znáte hobby svědků a tak můžete darovat praktický dárek, který se týká svědkových koníčků. Třeba golfový deštník, nebo kempingové nádobí. U svědkyně jsou možnosti širší a kosmetické přípravky nabízí velké možnosti výběru a použít můžete i dárkové poukazy. Opět se snažte dárky stylově zabalit.

Dárky hostům vaší svatby i se svatební výslužkou jsou vaší vizitkou a novomanželé na ně většinou úzkostlivě dbají. Věnují čas výběru a přípravě, protože mají být důstojným a často příjemně překvapivým závěrem svatebního dne. Snad jsme přispěli svou trochou do mlýna a inspirujete se pro své vlastní nápady tak, aby vše proběhlo k velké spokojenosti všech.


HRY NA SVATBU - SVATEBNÍ HRY

Hry na #svatbě jsou snad i tradicí a možností je nepřeberně. Je dobré ale dodržet pár zásad, aby se vám vaše nápady nevymkly z rukou a vše nedopadlo trochu jinak, než zábavou. Nicméně hry sblíží nové příbuzenstvo a obohatí svatební program.

LEPŠÍ JE KVALITA, NEŽ KVANTITA

Připravte si tři až pět variant svatebních her tak, aby naopak zábavu nezastavily. Protože se zúčastní jen někdo a bavit se chtějí všichni. Mělo by jít o hry, při nichž se baví aktéři i přihlížející a tyto svatební hry by měly být jen doplněním ostatní zábavy.

DOBROVOLNOST JE DŮLEŽITÁ

Snažte se přesvědčit ke hrám ty, kteří jsou vhodní pro danou disciplínu a rozhodnutí musí být jejich vlastní. Pro ostatní může zatím fungovat foto-koutek a karikaturista.

OPATRNĚ S VÝBĚREM HER

Promyslete si výběr her tak, aby nedocházelo ke zbytečně trapným situacím, které by mohly svatební zábavu spíše zkazit. Ne každý je stavěn na černý humor a kanadské žertíky.

ODMĚNA PRO VÍTĚZE

Promyslete, co dát vítězům svatebních her. Může jít o cenu jen symbolickou, ale přesto může udělat radost. Například fotka s nevěstou nebo ženichem. Nebo sólo tanec s jedním z nich apod.

ZÁCHRANNÝ KRUH

Být připraven je dobré nejen pro skauty. Když zábava vázne, hra nebaví apod., klidně ji nahraďte něčím novým a nebojte se legrace. Je uvolňující.

PÁR SVATEBNÍCH HER NA VÝBĚR

ZBROJNÍ PAS PRO MANŽELSTVÍ

Tato hra se nazývá novomanželský kvíz a je součástí většiny svateb. Můžete hru vylepšit tím, že si připravíte zbrojí pas pro manželství a po absolvování kvízu novomanžely, vtipně vyplníte a předáte jim jej, jako společný doklad. Jak probíhá samotný kvíz, už možná víte, přesto uvedeme jednoduchý návod. Doprostřed tanečního parketu postavíte dvě židle zády k sobě. Novomanželé na ně usednou a každý z nich může držet vhodný předmět, třeba svou botu. Připravené otázky, na něž odpoví kladně, či záporně, zaznamenáte u každého z nich. Otázky volte podle toho, co mohou snést, aby nenastalo trapné ticho, ale přílišná decentnost může být také na škodu. Je to na vás.

OHMATAT POSLEPU

S touto svatební hrou zažijete zábavu a není od věci ji začít, když už jsou všichni trošku v náladě. Nejdříve ženich, pak nevěsta mají zavázané oči a v řadě několika lidí mají poznat svého životního partnera pouhým hmatem. Ženich z několika žen a dívek, mezi nimiž je novomanželka a pro větší zábavu lze zařadit i jednoho muže. U nevěsty je to pochopitelně naopak. Co se ohmatává? To je na odvaze svatebčanů, ale opatrně, kdyby nevěsta byla trochu přecitlivělá.

SVATEBNÍ TROFEJ

Stáhnout nevěstě podvazek bez pomoci rukou je skvělá hra a zábava s pikantními komentáři kolem stojících svatebčanů. Dochází k lechtivým pozicím a svatební zábava příjemně plyne. Na závěr se mladí mužové postaví v řad a ženich někoho z nich trefí vystřeleným podvazkem. Jde o symboliku a nešťastník se stává terčem dobře míněného posměchu, neboť ho do roka čeká chomout. To je nutno zapít.

TANEC S POMERANČEM

Svatební tanec novomanželů už proběhl a je teď na ostatních párech, aby ukázaly, co umí. Opět jde o zábavu dobrovolnou, ale je u ní spousta legrace. Páry mohou bez pomoci rukou během tance držet pomeranč mezi sebou čely nebo i nějakou částí těla a o zábavu je postaráno. Dospělí se zasmějí a děti zatím může kreslit karikaturista, nebo zabavit kouzelník.

ČARODĚJNICE MOHOU BÝT KRÁSNÉ

Svatební vtipný rituál přijetí nevěsty mezi vdané ženy odlehčí každý stres. Všechny vdané ženy tančí v kruhu kolem tančící nevěsty a na závěr tance jí předají koště s dovětkem, že pro příští slet čarodějnici ji vyzvednou. Což mimochodem může být i krycí název pro pravidelné dámské jízdy jednou do roka.

KAMARÁDI Z MOKRÉ ČTVRTI

Ženáči vezmou ženicha mezi sebe a předají mu papuče a fajfku nebo jiné vtipné atributy a slíbí, že se zastaví, až půjdou na pivo.

PODRAZ NA ŽENICHA

To by mohla být iniciativa svědka, který při svatební hostině požádá o vrácení klíčů od bydlení nevěsty, protože už je vdaná a chce zůstat věrná manželovi. Všichni muži vstanou a odevzdají klíče do košíčku. Když přijdou na řadu klíče od bytu novomanžela, odevzdá jej starší žena a jeden hoch. Jde o legraci, ale pozor na netykavky.

RODIČOVSKÝ TEST

Některá z vdaných žen může přinést panenku mimino, plínky, zásyp atd. pro přebalení pro otestování novomanželů, kteří musí test zvládnout společně, což může přinést nečekané.

ZÁVOJ

O věnec nevinnosti symbolicky přijde nevěsta tančící se zavřenýma očima, pokud se některé dívce podaří překonat hradbu mužů, kteří ji brání a sebrat jí závoj. Jde možná spíše o svatební tradici, než hru.

BOJ O ŽIDLE

Židlí v kruhu uprostřed tanečního parketu je o jednu méně, než tančících kolem. Páry tančí a při přerušení hudby se musí všichni posadit. Jednomu nebo jedné se to nepodaří a tak vypadává. Zároveň se odstraní i jedna židle. Osamělý partner tančí sám, než opět někdo vypadne a ubyde další židle. Tančí s novou partnerkou spolu s ostatními a zábava pokračuje.

ŽHAVÁ ČEPICE

Klobouk, nebo čepici má na začátku tance jeden z tančících a snaží se ji předat jinému tanečníku, nebo tanečnici. Kdo má čepici na hlavě, když skončí hudba, vypadává ze hry.

NESTYDATÁ VAŘEČKA

Předávání vařečky držené mezi nohami mužem ženě a naopak při tanci bez pomoci rukou je jen pro ty, kteří nejsou zrovna po operaci slepáku a mohou se řehtat a smát. Tahle hra na svatbu rozhodně patří.

JEN PRO PROFESIONÁLY

To samozřejmě nikoliv. Jde o zábavnou formu polky, při níž se střídají partnerky během kratičkého přerušení hudby. Vznikají nečekané situace. Hlavně se nepoperte.

OPĚT TANEC POSLEPU

Nevěsta tančí v kruhu svobodných dívek a má zavázané oči, takže jde o nedlouhý časový úsek. Během tance sejme svůj závoj a poslepu jej nasadí jedné z dívek stojících kolem ní. Ta se do roka vdá. Opět spíše tradice, než hra, ale zábavná.

ACTIVITY JAKO SVATEBNÍ HRA

Pokud chcete svatebčany zapojit do hry, kde páry navzájem hádají, co druhý nakreslil, nebo pantomimou znázorňuje atd. pořiďte si hru Activity original a nejdříve ji s přáteli vyzkoušejte. Kvalitní zábava, ale nemusí sednout každému. Nicméně určitá skupinka lidí se tím může příjemně rozptýlit.

VEJCE V KALHOTECH

Nevěsta dostane syrové vajíčko, které je ve skutečnosti vařené, ale to ona neví, ani nikdo další. Má za úkol odspodu nohavice novomanžela dostat vajíčko do spodu druhé nohavice a protože na svatbě bývá párů více, je lepší ještě pár z nich zapojit do soutěže. Všichni si myslí, že vajíčka jsou syrová a o to je vše napínavější a svatba dostává grády, protože komentáře na sebe nenechají čekat zvláště, když se vajíčko nachází kolem poklopce někde v rozkroku. Tuhle svatební hru si užijete.

SVATBA A HRY PRO DĚTI

Na svatbě nikdy nechybí děti a zábavy dospělých je nebaví. Musíme tedy myslet i na jejich zabavení, aby nezlobily. Je dobré jim podle možností vyčlenit jejich prostor, kde se může odehrávat celou svatbu zábava podle jejich zájmů. Někdo už se předem obětoval k jejich dozoru, aby svatba neměla jiný průběh, než šťastný. Některé svatební agentury mají profesionální dětské baviče i hlídače, kteří mají zásobu osvědčených zábav a triků, jak děti upoutat.

PÉTANQUE

Tato původem francouzská hra už zdomácněla i u nás a vůbec ve světě, takže vysvětlení jejích jednoduchých pravidel je spíše formální. Jedno i vícečlenná družstva hrají proti sobě tak, že se snaží své dřevěné koule hodit co nejblíže malé, předem hodem umístěné kuličce. Odrazit dřevěnou kouli soupeře je žádoucí a koule jsou proto různých barev. Některý z dorostenců může dělat sudího, i když není třeba, ale spíše jen pro uklidnění nesvárů a vášní.

STARÁ ANGLICKÁ HRA

Máte-li k dispozici vhodné prostředí i počasí, zkuste tuto původem anglickou hru. Kroket není pro batolata. Je ovšem nutné předem zajistit vybavení. Nejlépe je získat informace z internetu, kde lze najít i půjčovny sportovního zboží.

MALBA A KRESBA

Děti tvořivé záležitosti většinou baví, takže je snadno nalákáte na kreslení a malování svatebního námětu. Svatebních námětů jim pár předhoďte, ať si každý vybere podle svého. Samozřejmě půjde o soutěž a nejspíše vyhrají všichni. Každý pro jinou kvalitu svého výkonu a dostanou dobrotu podle výběru. Ženich s nevěstou si pak mohou vybrat jeden, nebo více kreseb na památku a případně je vložit i do svého svatebního webu.

SPOLEČNÁ MALBA OBRAZU

Připravte si téma pro obraz a náš výtvarník připraví podklad tak, aby výsledná malba, do níž přispějí téměř všichni zúčastnění svým umem, nebyla roztříštěná. Téma může být svatební, ale i z dovolené, nebo vaše záliby - hobby apod. Výtvarník dodá desku s podmalbou, barvy, štětce, stojan i palety atd. Často najednou malují i čtyři lidé a kolem stojí kibicové a kritici, než se role vymění. Výtvarník je k ruce i pomoci, myje štětce, doplňuje barvy a trochu i poradí. Můžete ocenit nejlepší výtvor a dekorovat tvůrce stuhou mazal roku, nebo čmáralů král atd. Výsledné dílo výtvarník zarámuje připraveným rámem a máte památku na svůj svatební den. Více informací naleznete v menu v sekci MALÍŘSKÁ SHOW.

Není od věci ještě před svatbou zapojit a zaúkolovat své známé a příbuzné, kteří budou na svatební hostině a vyzvat je, ať nějakou svatební hru připraví, nebo navrhnou. Také komentátor a koordinátor je pomocí v tom shonu i zábavě a nemáte-li nikoho ze svatební agentury, zapojte blízké.

#Svatba a svatba nemusí být totéž.

Svatba a svatba nemusí být totéž.

Plánujete ##svatbu a máte své představy. Můžete si je splnit sami, nebo s pomocí svatebních agentur, ale ve hře je mnoho aspektů. V neposlední řadě náklady na svatbu. Má být okázalá, nebo skromná? Nejspíš něco mezi. Rodiče určitě rádi poradí, ale je jiná doba a svatební tradice už nejsou tak v kurzu, jako dříve. Přežívají jen ty základní a mnohým už mohou připadat i trochu směšné. Zkrátka každý pár vidí svou svatbu ve svých představách trochu jinak.

U snoubenců s výrazným hmotným zajištěním bývá volba celkem jasná. Prostě si najmou svatební agenturu, která je schopna jim dodat celou svatbu na klíč podle jejich představ a mají klid. Pokud své úspory chcete raději utratit za svatební cestu, než za svatební hostinu a ostatní svatební náležitosti, mějte tajnou svatbu a dokonce ji můžete oznámit #svatebním #oznámením až po #svatbě. To je hodně pohodlné a mnohým ženichům vyhovující, nikoliv však většině nevěst. Ty se chtějí pochlubit veřejně, že už jsou ve svazku manželském a proto budou trvat na svatbě, jak má být. Na netu najdete bohatou nabídku i inspiraci a určitě právě budoucí manželky si ji prostudují dopodrobna, vše naplánují a proberou s partnery.

My jsme ti, kteří na každé svatbě zaujmou a bývají využiti na sto procent. Důvod je jasný. Originální dárek navíc k výslužce chce mít každý. Krom toho si projde nečekaným zážitkem při sezení modelem a pobaví se, když modelem sedí jiní. Jde tedy o dárky, zábavu a zážitek v jednom. A přidáme ještě jeden faktor a tím je propagace, neboť se jedná vlastně o dlouhodobou připomínku vašeho svatebního dne. Jsme skupina karikaturistů velmi slušné úrovně a vždy se mezi námi najde jeden volný, co může přijet kreslit vás i hosty #svatby na živo přímo na místě. Většinou jsme z #Prahy, ale rádius 150 km pro nás není problém. Naše služby lze využít i jinak. Mrkněte do sekce nabídka v menu.

Těšíme se na kontakt, mějte krásné dny a jsme k službám.  

#Svatba - svatební proslov ve verších na zakázku

Dovolte mi svatebčané
zaujmout svatební post:
zvony zní i slza skane
pro tu velkou událost!

Niki s Ríšou, naši milí,
které tu má každý rád,
dnes společně prohlásili:
Chcem spolu být napořád!

A to je ten důvod k slávě,
vždyť ti naši mladí,
kteří to tu zdobí právě,
krásně k sobě ladí!

Veronika v lékárně
všem prodává zdraví,
vyzná se v tom náramně
a moc ji to baví.

Ríša ve své Safině
zpracovává kovy

a jenom on jedině
dodá postup nový.

Niki, ta se vyzná v józe,
pěstí tělo s duší,
a v každé jogínské póze
jí to děsně sluší.

Richard výtvarný má cit,
dělá črty bezvadné
a dokáže nakreslit
cokoli vás napadne.

Oba baví turistika
v různých destinacích,
vezmou foťák, brýle, trika,
pak se šťastní vrací.

Modrookým romantikům
dal Bůh krásu pod víčka,
vždyť na Sněžku bez budíku
šli zřít východ sluníčka!

Niki s Ríšou rádi vaří,
špíz, toust, vejce na měkko,

sto jídel maj v receptáři
a k nim vždycky Prosecco!

Někdy spolu běhají,
jindy jsou z nich čtenáři,
nudu vážně neznají,
mají fofr v diáři.

Tak to jsou ti naši zlatí,
končí moje píseň chval.
Máme je rádi, a to platí,
na blízku jim chcem být dál.

Niki, Ríšo, přejeme vám
láskyplné soužití,
sluníčko ať zprava, zleva
vaši cestu prosvítí.

Ať se plní vaše přání,
ať vám kvete štěstí,
ať vás Nebe vždycky chrání,
držíme vám pěsti!

Svatby a šperky na #svatby

 Ohledně svatebních šperků existuje množství článků i doporučení, ale na svatbách vídám obvykle jen konzervativní klenoty zdobící nejen ženy, ale i muže. Nejdůležitějšími šperky pro svatbu jsou ovšem snubní prsteny a je tady jeden zajímavý postřeh pro jejich výběr. Mají být nošeny stále, nebo zazářit jen ve svatební den a pak být uschovány? Ty dražší krásnější a členitější prsteny opravdu nadchnou každou nevěstu, ale mají drobnou nevýhodu. Časem se všechny okrasné záhyby a vrypy zanesou nečistotami, takže přestanou působit skvěle. Proto může být z praktického hlediska výhodnější zvolit hladší jednodušší prstýnky pro stálé nošení.

 Ale pojďme dále a s přihlédnutím ke stylu svatby volme i šperky. Běžná zvyklost je až fádní svou konzervativností a přikloněním se ke klenotům vynikajícím spíše nákladností, než invencí, ale každému podle jeho gusta. Pro ty odvážnější je tady možnost podtrhnout svou jemnost i půvab výrazným barevným šperkem, který jako akcent přitáhne bezpečně pozornost všech a zároveň i překvapí svou neformálností. Ne každý si takovou extravaganci může dovolit, ale odvážným vždy štěstí přeje a tak mrkněte pro inspiraci na https://www.sperky-stanja.cz