Svatba 

Svatby a svatební zábava

Nejí svatba jako #SVATBA. Jednou z věcí, která činí svatbu skvělou, je výběr svatební zábavy. Tady je pár tipů pro svatbu plnou radosti a smíchu. 

Karikatury naživo i z Fotky

GALERIE

Najděte inspiraci pro vaši svatbu, nebo pro svatební dar v několika galeriích níže.

Karikaturista na vaši svatbu.

Kreslení karikatur na živo přímo na svatbě je žádanou oblíbenou atrakcí a přináší svatebčanům zážitek ze sezení modelem, radost z dárku a zábavu při kreslení. Živá produkce #karikaturisty je rovněž používaným #svatebním #darem pro svou překvapivost a originalitu.

Nevíte jak na to? Klikněte na tlačítko níže.

Vaši známí se žení nebo vdávají? Jsme jim k službám. Sdílejte - budou vděční. Díky!


Karikatura na zakázku jako svatební dar.

Svatební dar bývá často těžké vymyslet a tak vás možná inspiruje naše nabídka. Do karikatury lze totiž vložit to, co o snoubencích víte. Jaké mají hobby, neřesti a další informace. V ukázkách karikatur na zakázku můžete najít námět i pro tu vaši jako #svatební dárek.

Pro více informací klikněte na tlačítko níže.


Karikatura na svatební oznámení.

Některé karikatury na zakázku byly použity nejen jako obraz, ale i na #svatební oznámení. Kresbu stačí kopírovat a v grafickém programu pak upravit pro tisk. Někteří z nás to umí.

Svatební oznámení podle společného hobby.

Příklad typizovaného svatebního oznámení které připravujeme podle hobby i profesí.


Vtipný svatební proslov ve verších.

Veršovaná slova vždy všechny zaujmou. Jsou-li navíc verše vtipné, máte pozornost přítomných zaručenou. Vtipný #svatební #proslov je skvělý začátek zábavy. Naše básnířka JANA ho zvládne bravurně a levně. 

Pro další informace klikněte na tlačítko níže.


Inspirujte také své přátele sdílením. Díky.

Vaše reference - nestrčíme do kredence

Karikaturista na svatbu

Dobrý den,
já Vám moc děkuji. Bylo to absolutně skvělé. Všichni z toho byli nadšení =) Akorát ted si vyčítám, že jsem si Vás nezamluvila dva, nebo na déle... Protože se všem se to moc líbílo, ale bohužel se na všechny logicky nedostalo.... =)
Tak pro příště =)
Moc děkuji a přeji krásný den
Karla 

Svatba Hluboká nad Vltavou
16. červenec v 15:03 Dana + Josef
16. 6. 2018
Měla jsem tu čest být s úžasným párem Josef a Dana v jejich velký den. Mé velké díky patří samozřejmě profesionálům, kteří spolu se mnou mění svatební den v neobyčejný a perfektní, nezapomenutelný zážitek. Velké díky patří Michal Svoboda, Swoby - svatební a portrétní fotograf, Terezie Machová Laurová - dokonalé účesy, Kosmetický a masážní salon Šárka za skvělý make-up , Petr Baštář - kameraman, Svatební hudba , Království Dortů za lahodný a nádherný dort, Ladislav Blahák za doporučení skvělého karikaturisty, Hotel Štekl Hluboká nad Vltavou za perfektní servis.
Novomanželům přeji spoustu šťastných společných let.
--------------------------------------------------------------------------------
Tímto bychom chtěli Tereze Kadlecové poděkovat za pomoc při organizování našeho dne.
Byla velice vstřícná a nápomocná, dávala nám rady jak si s čím poradit. Zařídila a zorganizovala náš den k úplné dokonalosti.
Díky Terce jsem si užili náš nejkrásnější den v životě bez jakýkoliv problémů a bez starostí. Nejen my, ale také svatebčané nezažili tak dokonalou svatbu a to díky Terce! Po celý život nám zůstanou ty nejkrásnější vzpomínky. Děkujeme Danča a Josef

Karikaturista na svatbě

Dobrý den, pane Blaháku,

chtěli bychom Vašemu kolegovi, p. Pleslovi velice poděkovat za zpestření svatebního programu. Všichni byli s jeho tvorbou velice spokojení. Je to krásná vzpomínka! Kolegu srdečně zdravíme. Přejeme krásný den. Marešová

Svatební zábava - karikaturista

Milý pane Blaháku,

děkuji Vám ještě jednou za skvělou zábavu na svatbě mé neteře. Bylo to velké překvapení,
všichni se bavili a navíc novomanželům a některým z hostů zůstane trvalá vzpomínka v podobě Vaší karikatury. Byl jste dochvilný, vtipný a přesně jste odhadl, na co kdo myslí, co má rád.
V příloze pár fotek ze svatby.
Jen tak dál!
I. Škramovská .

Dobrý den pane Blaháku,
moc vám děkuji za vyhotovení karikatury, trefil jste to úplně přesně. Moc se nám to líbí a doufám, že z toho bude nadšený i oslavenec.
S pozdravem a velkým díkem
Marta Kořínková - Šlapanice

Svatební dar

Dobrý den,
karikatura už přišla a je skvělá.
Děkuji Vám za rychlost a za kvalitní práci.
Hezký den Zborníková 


ČLÁNKY PRO SVATBY NAJDETE V BLOGU:

Průběžně budeme přidávat aktuální články a pokud jste měli karikaturistu kreslícího na vaší svatbě hosty a máte historku se #svatebními #karikaturami související, rádi ji uvedeme - můžeme pozměnit jména, pokud chcete a nebo jen přispějte do referencí alespoň jednou větou. Budeme vám vděčni. 


Pro začátek pár vtipných citátů ke svatbě:

"#Svatba udělá ze dvou lidí jednoho, potíž je určit, který z nich to bude." - Henry Louis Mencken americký novinář a spisovatel 1880 - 1956

"Zdali dva lidé, kteří se vzali, udělali dobře, se neví ještě ani v době jejich stříbrné svatby." - Marie von Ebner-Eschenbach česká spisovatelka 1830 - 1916

"Rozvodové rozpočitadlo: svatý Freude, ach ty pudy, svatba z vášní, rozvod z nudy." - Jiří Žáček český spisovatel 1945

"Svatba je jako pohřeb. Rozdíl je pouze v tom, že na svatbě se tancuje." - Židovské přísloví

"Krása je potřebná na svatbu, láska na každý den." - Finské přísloví

"Manžel je muž, který před svatbou mohl být docela chytrý." - Gabriel Laub český esejista a novinář 1928 - 1998

"Před svatbou měj oči otevřené, po svatbě je napůl přivři." - Benjamin Franklin americký autor, politický teoretik, politik, poštmistr, vědec, vynálezce, občanský aktivista, státník a diplomat 1706 - 1790


SVATBA A VŠE DŮLEŽITÉ KOLEM SVATBY

Aby #svatba a celý ten výjimečný den proběhl podle vašich představ, je nezbytné ho pečlivě naplánovat, což není snadné, ani rychlé. Na pomoc máme pro vás takový řekněme svatební manuál s řadou možností na výběr. Krok za krokem vás provedeme svatebními přípravami tak, abyste měli na výběr pro svůj zamýšlený způsob průběhu celého vašeho velkého dne. Poradíme, jak zařídit svatební hostinu i rozloučení se svobodou, případně pomůžeme s volbou barvy vaší svatby. Nesmí rozhodně chybět ani svatební zábava a v seznamu si určitě vyberete tu správnou pro vaši svatbu. Můžeme poradit s nádhernými svatebními šaty pro nevěsty i s vhodnými šperky. Svatební manuál je k ruce i pánům, aby v ten den a pro nejdůležitější krok ve svém životě zvolili elegantní oblek i doplňky. Projděte si plánovač v klidu a nechte prostor své fantazii v představách průběžně u každé položky. Tím získáte svůj emotivní obraz děje vašeho důležitého dne a ten pak ve vašem podvědomí vykrystalizuje v jasný film s romantickým scénářem, který se stane skutečností. Užívejte si svatební přípravy a skvěle připravte svou svatbu.

Když skončí zásnuby

Vaše zasnoubení může vejít ve známost, ale nejdříve samozřejmě v kruhu rodin a nejbližších i přátel. Chcete se vzít a hlavně budoucí nevěsty se těší, takže oslava je na místě. Taková malá příprava na svatbu a svatební hostinu. Začínáte uvažovat o druhu sňatku podle toho, zda jste věřící, nebo nikoliv, takže obřad může proběhnout v kostele, nebo na radnici, ale můžete být oddáni i v přírodě v romantickém prostředí zámeckého parku nebo na jachtě v Atlantickém oceánu. Možností je nekonečně, ale je to závislé na tom, kolik máte uloženo stranou na svatbu. I tato položka je předmětem plánování i vzájemné dohody a bývá přímo závislá na tom, kdo a kolik přispěje. Na tom také závisí počet pozvaných svatebčanů. Nezapomeňte myslet na jejich ubytování. Peníze ovlivňují vše a ušetřen nezůstane ani styl svatby, nicméně jde o velký krok v životě vás obou a tak se sluší pustit chlup. Svůj svatební den si načrtněte v hlavních bodech, abyste později mohli promýšlet detailně jednotlivé body bez rušivých myšlenek, zda něco nechybí.

Asi rok před svatbou

Své nápady archivujte ve složce SVATBA. Je na čase určit si datum svatby. Dejte dohromady seznam lidí na obřad, na svatební hostinu i na svatební večírek. Možná budete chtít uzavřít předmanželskou smlouvu, což se stává běžnou záležitostí, takže se dohodněte i o této věci. Podle svých možností si buď najměte svatebního pořadatele pro koordinaci svatby, nebo požádejte schopnou kamarádku. Asi tak deset měsíců před svatbou si zarezervujte obřad a záležitosti s ním související. Pak také místo pro svatební hostinu a večírek na závěr svatebního dne. Svatební dodavatelé mají své webové stránky plné nabídek a ukázek, takže můžete začít vybírat výzdobu, občerstvení i zábavu a záznamové techniky - fotografa, kameramana. Také svatební šaty si prohlížejte na webu, ale to už určitě děláte. Lze využít i půjčovny svatebních šatů. Družičky jsou vítány a svědci jsou nezbytní, takže si je předem zamluvte.

Asi tři čtvrti roku před svatbou

Před skutečným svatebním oznámením je možné poslat i předběžné, kvůli rezervaci času na datum, které už máte určené. Na svatební šaty a závoj nevěsty už je čas. Vybírejte dobře. Máte rezervované noclehy pro svatebčany? Je výhodou navrhnout si seznam, svatební dary tak dostanou určitý řád. Svatební cesta by měla být vyvrcholením oslav, před vstupem do všedního života. Už víte kam?

Asi půl roku před svatbou

Je třeba oslovit dodavatele. Catering, cukráře na svatební dort a květinářství pro dekorace i kytici. Řešte hudbu k obřadu i na večírek. Živá hudba nebo DJ? Už víte, jak bude vypadat obřad? Konzultujte svou představu s oddávajícím. Nezanedbejte svatební účes - i tuto záležitost rozebereme detailněji v dalším pokračování níže. Zajistěte prostory, stoly, židle, dekoraci a místo prohlédněte. Oblečení na svatbu si vyzkoušejte, ať netrpíte v malých tvrdých botách, nebo uškrceni límečkem. Domluvte si povoz a jeho výzdobu.

Už za čtvrt roku je svatba

Je čas na snubní prsteny. Nabídka je opravdu obrovská. Nezapomeňte, že je budete nosit celý život. U prstýnků na míru je delší dodací doba a je nutné s ní počítat, takže objednejte včas, aby na svatbě nebyl zádrhel. Květiny mají svůj svatební význam a kromě kytice nevěsty jsou tady ještě družičky a maminky snoubenců i svatebčané musí být dekorováni a to je třeba připravit, nebo objednat. Nechte si poradit sestavu jídel na svatební hostinu od cateringové společnosti. Mají své zkušenosti, ale vaše představa svatebního menu se může lišit mimo jiné i typem strávníků. Je čas dohodnout konečnou podobu svatebního dortu a objednat. Svatební pozvánky a svatební oznámení mají mnoho podob a nabídky jsou na webu hojné. Je čas objednat takové, aby korespondovaly se stylem vaší svatby. Hosté by měli znát i svatební program, kromě různých překvapení. Výslužka pro hosty nemusí být nutně jen tradiční a když je během svatební hostiny a následné zábavy necháte ztvárnit přímo na místě karikaturistou, odnesou si kromě své karikatury, jako překvapivé výslužky i zážitek ze sezení modelem, protože se nechtěně stanou na chvíli terčem komentářů. Máte řečníka na svatební přípitek? Ten můžete zvolit i vtipný pro veselou zábavu a zcela jistě zaujme veršovaný vám na míru, což máme v nabídce a jde o levnou záležitost. Účes na svatbu a vizáž si musí budoucí nevěsta vyzkoušet, aby neměla nepříjemný problém ve svůj den. Tradice si žádá své a tak si něco vypůjčte, mějte u sebe starou věc a také modrá barva má být zastoupena. Nové části oblečení jsou samozřejmostí.

Do svatby zbývají dva měsíce

Připravujte si své svatební sliby, posílejte svatební pozvánky a svatební oznámení, která už máte hotová spolu se svatebním programem, ale ten má své místo až na svatbě spolu se svatebním menu. Prstýnky už nejspíš máte a detaily obřadu jsou dohodnuty, takže ještě plán dodání všeho ostatního během svatby.

Měsíc před svatbou

Už víte, kdo přijde a kdo ne a tak můžete doladit organizační záležitosti obřadu svatby i svatební hostiny a zábavy. Připomeňte kadeřnici termín a také vizážistce. Vše si ještě vyzkoušejte. Zda vám padnou svatební šaty a boty, projděte si celý svatební den v mysli krok za krokem a zároveň kontrolujte, zda vše sedí. Za svatební dary si připravte poděkování - také může být ve vtipných verších, levně a za týden hotovo.

Čtrnáct dnů do svatby

Kontaktujte cateringovou firmu s informací o konečném počtu lidí na svatební hostinu, jejichž jmenovky připravte kvůli zasedacímu pořádku a dokončete přípravy na svatební cestu včetně zajištění domácnosti po dobu vaší nepřítomnosti. Rozdělte úkoly pomocníkům, informace řidičům, nároky fotografům a jděte balit na svatební cestu. Rezervujte si stůl na rozlučku, nebo rezervaci potvrďte.

Týden a je tu svatba

Rozlučka se svobodou může být také neobvyklá, když se s přáteli necháte nakreslit v hromadné karikatuře na památku. To pro vás určitě udělají a ještě si to užijí. Šaty a šperky už jsou připravené a kontrola dodavatelů za vámi. Svatební organizace je připravena na svou generálku.

Svatba je už zítra....

Udělejte si relaxační den a zařiďte to tak, abyste byli vyspalí na následující svatební den.

Dnešek je dnem svatebním

Obrňte se, vždy se nějaký ten stresík najde, ale co nás nezabije, to nás posílí. Snídani nevynechte, to zklidní mysl. Svatební dort už máte, svatební dekorace jste včera zkontrolovali a pro svatební kytici jste poslali. Kadeřnice i vizážista jsou v pohotovosti a za chvíli si dají záležet. Tak ještě šaty a doplňky a můžete vyrazit v limuzínách se svým doprovodem k "oltáři." Pak už vás čeká jen zábava a svatební tradice, protože jste šikovně rozdělili úkoly svatebčanům nejbližším.

Svatba je za vámi

Svatba proběhla a euforii zažívají hlavně nevěsty, ale i ženicha to občas dostane. Nicméně je třeba mít plán. Zkontrolujte vrácení všeho půjčeného v původním stavu a hurá na líbánky.

Po návratu ze svatební cesty

Sluší se poslat rodičům fotografie ze svatby i svatební cesty, aby měli památku. Svatební web s tématikou svatební cesty není od věci, ale i fotokniha je skvělá a doma vždy po ruce. Tak do společného života vykročte pravou nohou.

BLOG: