Svatba 

Svatby a svatební dary

#Svatba je česky veselka a proto je karikaturista na vaši svatbu správná volba, neboť přispěje k dobré zábavě a radosti svatebčanů z dárků, jímiž jsou jejich karikatury nakreslené přímo na svatební párty. 

GALERIE

Najděte inspiraci pro vaši svatbu, nebo pro svatební dar v několika galeriích níže.


Karikaturista na vaši svatbu.

Kreslení karikatur na živo přímo na svatbě je žádanou oblíbenou atrakcí a přináší svatebčanům zážitek ze sezení modelem, radost z dárku a zábavu při kreslení. Živá produkce #karikaturisty je rovněž používaným #svatebním #darem pro svou překvapivost a originalitu.

Nevíte jak na to? Klikněte na tlačítko níže.


Karikatura na zakázku jako svatební dar.

Svatební dar bývá často těžké vymyslet a tak vás možná inspiruje naše nabídka. Do karikatury lze totiž vložit to, co o snoubencích víte. Jaké mají hobby, neřesti a další informace. V ukázkách karikatur na zakázku můžete najít námět i pro tu vaši jako #svatební dárek.

Pro více informací klikněte na tlačítko níže.


Karikatura na svatební oznámení.

Některé karikatury na zakázku byly použity nejen jako obraz, ale i na #svatební oznámení. Kresbu stačí kopírovat a v grafickém programu pak upravit pro tisk. Někteří z nás to umí.

Svatební oznámení podle společného hobby.

Příklad typizovaného svatebního oznámení které připravujeme podle hobby i profesí.


Vtipný svatební proslov ve verších.

Veršovaná slova vždy bezpečně zaujmou. Jsou-li navíc verše vtipné, máte pozornost přítomných zaručenou. Vtipný #svatební #proslov je skvělý začátek zábavy. Naše básnířka JANA ho zvládne bravurně a #levně. 

Pro další informace klikněte na tlačítko níže.


Inspirujte také své přátele sdílením. Díky.

Reference pro svatby

#SVATEBNÍ KARIKATURY NA SVATBĚ KRESLIL JARDA

Dobrý den,
G. a M. Koderovi
chtěli bychom Vašemu kolegovi, p. Pleslovi velice poděkovat za zpestření svatebního programu.
Všichni byli s jeho tvorbou velice spokojení. Je to krásná vzpomínka!
Kolegu srdečně zdravíme.
Přejeme krásný den. 

#SVATEBNÍ DAR - KARIKATURA OD HARUTA

Dobrý den pane Harut,

chtěla bych Vám touto cestou ještě jednou moc poděkovat za úžasnou a vtipnou karikaturu - Koloběžka, kterou jste mi namaloval. Jako svatební dar udělal novomanželům obrovskou radost. Karikaturu jsme jim dali jetště do dřevěného rámu s paspartou, tudíž to nabylo ještě větších dojmů. Přátelé i kamarádi z toho byli nadšeni, sklidila velký úspěch. Jeden z manželů si ji umístil jako profilovku na svůj facebook. Ještě jednou díky. Zdraví Edita V. 

#SVATEBNÍ KARIKATURY PŘÍMO NA SVATBĚ OD HARUTA

Dear Harut,

thank you very much for your presence on our wedding day!
It was a great pleasure for us and for our guests to have such a nice presents from your hands!
We appreciated the atmosphere you brought and show respect to your nice work!
I hope you also enjoy our company as well !! Hopefully we will keep in touch and can arrange such a funny attraction for other events next time! All the best from our new-born family !
(photo is attached privately) Cheers, Alexandra and Yaroslav

#SVATEBNÍ KARIKATURA OD AŇÁTS

" Karikatura byla dnes dorucena uz jsem si nechal poslat fotku, je paradni!! Vsem se nam moc libi, je to trefene skvele, jsem si vice nez jisty ze svatebcanum se bude taky moc libit. Diky moc za praci urcite Vas doporucim. Mejte se hezky a jeste jednou dekuju, Marek" 

#SVATEBNÍ DAR - KARIKATURA OD TUANA

vaše jméno: Hedvika Ludvíková

hodnocení od vás: Veliké poděkování panu Tuanovi,
za svatební karikaturu. Novomanželé byli nadšení a obrázek měl veliký úspěch i u ostatních svatebních hostů. Určitě jsme si takový dárek u něj neobjednávali naposledy.
Příjemné a rychlé jednání a super výsledek !!!! 

#SVATEBNÍ DAR - KARIKATURA OD STANISLAVY

Dobry den, chtela jsem Vam moc a moc podekovat za uzasnou karikaturu, ktera mela u movomanzelu obrovsky uspech! Oni i kazdy host ji obdivovali, takze kdykoliv budeme priste neco podobneho potrebovat, urcite se s radosti znovu obratim na Vas. Preji pekny den a jeste jednou velke diky! Gerlova

SVATEBNÍ DAR - KARIKATURA OD PETRY

Vložil: M. Procházková

Titulek: poděkování
Dobrý den Petro, děkujeme za #svatební karikaturu pro našeho kolegu z práce, který z ní měl velkou radost. Dali jsme krásný a originální dárek. Máte šikovné ruce a přejeme Vám hodně zdaru!

DÁREK K VÝROČÍ SVATBY-KARIKATURA OD VADIMA

Dobrý den, 

dnes dorazila moje objednávka-karikatura k 20. výročí svatby. Je to nádherné, moc se mi líbí. Děkuji. S pozdravem Hrubešová

KARIKATURY KRESLIL PŘÍMO NA SVATBĚ - LADISLAV

Dobry den pane Blahaku,my moc dekujeme za Vase sluzby, bylo to super. Budeme Vas vsude doporucovat. Preji krasny zbytek dne. Ivana Dubsikova 

Vaše reference - nestrčíme do kredence


ČLÁNKY

Průběžně budeme přidávat aktuální články a pokud jste měli karikaturistu kreslícího na vaší svatbě hosty a máte historku se #svatebními #karikaturami související, rádi ji uvedeme - můžete pozměnit jména, pokud chcete a nebo jen přispějte do referencí alespoň jednou větou. Budeme vám vděčni. 

Pro začátek pár vtipných citátů ke svatbě:

"#Svatba udělá ze dvou lidí jednoho, potíž je určit, který z nich to bude." - Henry Louis Mencken americký novinář a spisovatel 1880 - 1956

"Zdali dva lidé, kteří se vzali, udělali dobře, se neví ještě ani v době jejich stříbrné svatby." - Marie von Ebner-Eschenbach česká spisovatelka 1830 - 1916

"Rozvodové rozpočitadlo: svatý Freude, ach ty pudy, svatba z vášní, rozvod z nudy." - Jiří Žáček český spisovatel 1945

"Svatba je jako pohřeb. Rozdíl je pouze v tom, že na svatbě se tancuje." - Židovské přísloví

"Krása je potřebná na svatbu, láska na každý den." - Finské přísloví

"Manžel je muž, který před svatbou mohl být docela chytrý." - Gabriel Laub český esejista a novinář 1928 - 1998

"Před svatbou měj oči otevřené, po svatbě je napůl přivři." - Benjamin Franklin americký autor, politický teoretik, politik, poštmistr, vědec, vynálezce, občanský aktivista, státník a diplomat 1706 - 1790

Svatební dar

  Nervozita nevěst stoupá s odkladem společenských akcí, kam patří i #svatby. To vyřeší budoucnost. My nabízíme pro tyto karanténní dny možnost zabavit se vymýšlením originálního svatebního daru. Určitě jste si výše všimli naší galerie karikatur svatebních párů. Většinou jde o svatební dary, ale někdy i o dárek k #výročí svatby. Teď je pravý čas si takový dar připravit. Nejde totiž o běžný spotřební svatební dar, ale je to záležitost vzájemných vztahů mezi budoucími novomanžely a vámi, protože do dárku vnesete prvek vypovídající o tom, že se navzájem znáte. Musíte totiž vymyslet děj svatební #karikatury snoubenců na základě právě jejich znalosti. V objednávce karikatury na zakázku je pro tuto důležitou část vymezen prostor a tam napíšete, jaké mají záliby, neřesti nebo svou konkrétní představu děje #karikatury, podle toho, co o nich víte, že mají rádi, na co vzpomínají, kde byli atd. Odměněni budete reakcí manželského páru při spatření dárku od vás. Radost udělá nejen jim, ale ostatní se obvykle hned pustí do vtipných komentářů a neotřelý #svatební dar tak přispěje k pohodové atmosféře #svatební #párty. Takový dárek má ještě jednu nezanedbatelnou výhodu a to, že jej budou mít novomanželé stále na očích a často o něm budou mluvit s návštěvami, protože neujde jejich pozornosti. 

  Objednání je snadné a vybrat si můžete z množství stylů, který máme každý ten svůj. Karikatura k vám dorazí do 14-ti dnů v pevném obalu poštou na dobírku. V sekci NABÍDKA najdete typ na #levné a rychlé zarámování, které pak kresbu ještě zdůrazní. Karikaturou, jako svatebním darem zcela jistě překvapíte novomanžele i ostatní svatebčany. Jsme vám k službám.

Svatba v Praze

  Pro #svatby v Praze máme jeden malý bonus. Je to dopravné zdarma, protože většina z karikaturistů má v hlavním městě své bydliště. Navíc je toto místo svatby pro nás pohodlnější a tak většina z nás takovou objednávku akceptuje. 

  V Praze už jsme tak kreslili na mnoha místech a na většině z nich i opakovaně, protože nás nabízí i jejich provozovatelé, když zjistí, jaký úspěch karikatury u svatebčanů mají. Mohu vyjmenovat pár míst. Například jsme kreslili svatební karikatury už několikrát když byla svatba v restauraci Salabka, Svornost, Mlýnec, Alcron, Léta páně, SOHO, Zlatá Praha, Potrefená husa, Villa Richter i U Fleků atd. Svatby bývají často také v hotelích a zvou si karikaturistu, aby obohatili zábavu na svatbě. Kreslili jsme v hotelu Alcron, Marriott, Bohemia, InterContinental, Hilton, Hoffmeister a v mnoha dalších. Spokojenost svatebčanů je pro ně totiž nejlepší reklama a my k ní rádi přispíváme svým umem.

 Pokud tedy budete mít svatbu v Praze, vězte, že vás živá produkce karikaturisty na #svatební párty vyjde o trochu levněji - o dopravné - než mimopražská #svatba. Nicméně rádi přijedeme i jinam po krásné české zemi.


SVATBA A VŠE DŮLEŽITÉ KOLEM SVATBY

Aby #svatba a celý ten výjimečný den proběhl podle vašich představ, je nezbytné ho pečlivě naplánovat, což není snadné, ani rychlé. Na pomoc máme pro vás takový řekněme svatební manuál s řadou možností na výběr. Krok za krokem vás provedeme svatebními přípravami tak, abyste měli na výběr pro svůj zamýšlený způsob průběhu celého vašeho velkého dne. Poradíme, jak zařídit svatební hostinu i rozloučení se svobodou, případně pomůžeme s volbou barvy vaší svatby. Nesmí rozhodně chybět ani svatební zábava a v seznamu si určitě vyberete tu správnou pro vaši svatbu. Můžeme poradit s nádhernými svatebními šaty pro nevěsty i s vhodnými šperky. Svatební manuál je k ruce i pánům, aby v ten den a pro nejdůležitější krok ve svém životě zvolili elegantní oblek i doplňky. Projděte si plánovač v klidu a nechte prostor své fantazii v představách průběžně u každé položky. Tím získáte svůj emotivní obraz děje vašeho důležitého dne a ten pak ve vašem podvědomí vykrystalizuje v jasný film s romantickým scénářem, který se stane skutečností. Užívejte si svatební přípravy a skvěle připravte svou svatbu.

Když skončí zásnuby

Vaše zasnoubení může vejít ve známost, ale nejdříve samozřejmě v kruhu rodin a nejbližších i přátel. Chcete se vzít a hlavně budoucí nevěsty se těší, takže oslava je na místě. Taková malá příprava na svatbu a svatební hostinu. Začínáte uvažovat o druhu sňatku podle toho, zda jste věřící, nebo nikoliv, takže obřad může proběhnout v kostele, nebo na radnici, ale můžete být oddáni i v přírodě v romantickém prostředí zámeckého parku nebo na jachtě v Atlantickém oceánu. Možností je nekonečně, ale je to závislé na tom, kolik máte uloženo stranou na svatbu. I tato položka je předmětem plánování i vzájemné dohody a bývá přímo závislá na tom, kdo a kolik přispěje. Na tom také závisí počet pozvaných svatebčanů. Nezapomeňte myslet na jejich ubytování. Peníze ovlivňují vše a ušetřen nezůstane ani styl svatby, nicméně jde o velký krok v životě vás obou a tak se sluší pustit chlup. Svůj svatební den si načrtněte v hlavních bodech, abyste později mohli promýšlet detailně jednotlivé body bez rušivých myšlenek, zda něco nechybí.

Asi rok před svatbou

Své nápady archivujte ve složce SVATBA. Je na čase určit si datum svatby. Dejte dohromady seznam lidí na obřad, na svatební hostinu i na svatební večírek. Možná budete chtít uzavřít předmanželskou smlouvu, což se stává běžnou záležitostí, takže se dohodněte i o této věci. Podle svých možností si buď najměte svatebního pořadatele pro koordinaci svatby, nebo požádejte schopnou kamarádku. Asi tak deset měsíců před svatbou si zarezervujte obřad a záležitosti s ním související. Pak také místo pro svatební hostinu a večírek na závěr svatebního dne. Svatební dodavatelé mají své webové stránky plné nabídek a ukázek, takže můžete začít vybírat výzdobu, občerstvení i zábavu a záznamové techniky - fotografa, kameramana. Také svatební šaty si prohlížejte na webu, ale to už určitě děláte. Lze využít i půjčovny svatebních šatů. Družičky jsou vítány a svědci jsou nezbytní, takže si je předem zamluvte.

Asi tři čtvrti roku před svatbou

Před skutečným svatebním oznámením je možné poslat i předběžné, kvůli rezervaci času na datum, které už máte určené. Na svatební šaty a závoj nevěsty už je čas. Vybírejte dobře. Máte rezervované noclehy pro svatebčany? Je výhodou navrhnout si seznam, svatební dary tak dostanou určitý řád. Svatební cesta by měla být vyvrcholením oslav, před vstupem do všedního života. Už víte kam?

Asi půl roku před svatbou

Je třeba oslovit dodavatele. Catering, cukráře na svatební dort a květinářství pro dekorace i kytici. Řešte hudbu k obřadu i na večírek. Živá hudba nebo DJ? Už víte, jak bude vypadat obřad? Konzultujte svou představu s oddávajícím. Nezanedbejte svatební účes - i tuto záležitost rozebereme detailněji v dalším pokračování níže. Zajistěte prostory, stoly, židle, dekoraci a místo prohlédněte. Oblečení na svatbu si vyzkoušejte, ať netrpíte v malých tvrdých botách, nebo uškrceni límečkem. Domluvte si povoz a jeho výzdobu.

Už za čtvrt roku je svatba

Je čas na snubní prsteny. Nabídka je opravdu obrovská. Nezapomeňte, že je budete nosit celý život. U prstýnků na míru je delší dodací doba a je nutné s ní počítat, takže objednejte včas, aby na svatbě nebyl zádrhel. Květiny mají svůj svatební význam a kromě kytice nevěsty jsou tady ještě družičky a maminky snoubenců i svatebčané musí být dekorováni a to je třeba připravit, nebo objednat. Nechte si poradit sestavu jídel na svatební hostinu od cateringové společnosti. Mají své zkušenosti, ale vaše představa svatebního menu se může lišit mimo jiné i typem strávníků. Je čas dohodnout konečnou podobu svatebního dortu a objednat. Svatební pozvánky a svatební oznámení mají mnoho podob a nabídky jsou na webu hojné. Je čas objednat takové, aby korespondovaly se stylem vaší svatby. Hosté by měli znát i svatební program, kromě různých překvapení. Výslužka pro hosty nemusí být nutně jen tradiční a když je během svatební hostiny a následné zábavy necháte ztvárnit přímo na místě karikaturistou, odnesou si kromě své karikatury, jako překvapivé výslužky i zážitek ze sezení modelem, protože se nechtěně stanou na chvíli terčem komentářů. Máte řečníka na svatební přípitek? Ten můžete zvolit i vtipný pro veselou zábavu a zcela jistě zaujme veršovaný vám na míru, což máme v nabídce a jde o levnou záležitost. Účes na svatbu a vizáž si musí budoucí nevěsta vyzkoušet, aby neměla nepříjemný problém ve svůj den. Tradice si žádá své a tak si něco vypůjčte, mějte u sebe starou věc a také modrá barva má být zastoupena. Nové části oblečení jsou samozřejmostí.

Do svatby zbývají dva měsíce

Připravujte si své svatební sliby, posílejte svatební pozvánky a svatební oznámení, která už máte hotová spolu se svatebním programem, ale ten má své místo až na svatbě spolu se svatebním menu. Prstýnky už nejspíš máte a detaily obřadu jsou dohodnuty, takže ještě plán dodání všeho ostatního během svatby.

Měsíc před svatbou

Už víte, kdo přijde a kdo ne a tak můžete doladit organizační záležitosti obřadu svatby i svatební hostiny a zábavy. Připomeňte kadeřnici termín a také vizážistce. Vše si ještě vyzkoušejte. Zda vám padnou svatební šaty a boty, projděte si celý svatební den v mysli krok za krokem a zároveň kontrolujte, zda vše sedí. Za svatební dary si připravte poděkování - také může být ve vtipných verších, levně a za týden hotovo.

Čtrnáct dnů do svatby

Kontaktujte cateringovou firmu s informací o konečném počtu lidí na svatební hostinu, jejichž jmenovky připravte kvůli zasedacímu pořádku a dokončete přípravy na svatební cestu včetně zajištění domácnosti po dobu vaší nepřítomnosti. Rozdělte úkoly pomocníkům, informace řidičům, nároky fotografům a jděte balit na svatební cestu. Rezervujte si stůl na rozlučku, nebo rezervaci potvrďte.

Týden a je tu svatba

Rozlučka se svobodou může být také neobvyklá, když se s přáteli necháte nakreslit v hromadné karikatuře na památku. To pro vás určitě udělají a ještě si to užijí. Šaty a šperky už jsou připravené a kontrola dodavatelů za vámi. Svatební organizace je připravena na svou generálku.

Svatba je už zítra....

Udělejte si relaxační den a zařiďte to tak, abyste byli vyspalí na následující svatební den.

Dnešek je dnem svatebním

Obrňte se, vždy se nějaký ten stresík najde, ale co nás nezabije, to nás posílí. Snídani nevynechte, to zklidní mysl. Svatební dort už máte, svatební dekorace jste včera zkontrolovali a pro svatební kytici jste poslali. Kadeřnice i vizážista jsou v pohotovosti a za chvíli si dají záležet. Tak ještě šaty a doplňky a můžete vyrazit v limuzínách se svým doprovodem k "oltáři." Pak už vás čeká jen zábava a svatební tradice, protože jste šikovně rozdělili úkoly svatebčanům nejbližším.

Svatba je za vámi

Svatba proběhla a euforii zažívají hlavně nevěsty, ale i ženicha to občas dostane. Nicméně je třeba mít plán. Zkontrolujte vrácení všeho půjčeného v původním stavu a hurá na líbánky.

Po návratu ze svatební cesty

Sluší se poslat rodičům fotografie ze svatby i svatební cesty, aby měli památku. Svatební web s tématikou svatební cesty není od věci, ale i fotokniha je skvělá a doma vždy po ruce. Tak do společného života vykročte pravou nohou.

Když nemůžete přijmout pozvání na svatbu

Důvodů, proč odmítnout účast na #svatbě, když vám přijde #svatební oznámení, se může vyskytnout hodně. Třeba se termín #svatby shoduje s termínem vaší vysněné dovolené, nebo je #svatba trochu z ruky a finančně i časově to nedáte, také nedej bože může jít o zdravotní neschopnost, nebo máte důležitý turnaj v době svatby a další důvody jsou možné. Pak bude vaše odpověď negativní, ale přesto může být zdvořilá a zaobalená tak, aby neurazila.

Rukou psaný pozdrav a omluva za nepřítomnost na svatebním obřadu, svatební hostině a svatebním večírku, případně vhodně graficky ozdobený a doplněný citací od známé osobnosti, přející ke #svatbě i manželství - prostě svatební přání - určitě zmírní nepříjemné pocity z odmítnutí pozvání a obrátí je v radost i veselí.

Především je nutné na rovinu vysvětlit skutečnou příčinu, proč se svatba musí obejít bez vás. Podružné záležitosti nikdo nepřijme a bude se je snažit vyřešit za vás. Například dopravu na místo. Buďte upřímní a postavte se k věci čelem. Svatba je sice jen jednou v životě - alespoň si to většina snoubenců myslí - ale když to prostě nevyjde, nemá cenu se ze své přítomnosti na svatbě vykrucovat výmysly. Pro organizaci svatby je nutné znát počet hostů, takže vaše potvrzení, nebo negace je důležitá právě z tohoto důvodu a svatební hostina tak bude mít daný počet strávníků s minimálním rozdílem.

Pokud jste ale blízcí příbuzní a snad i rodinní příslušníci, pak se sluší ze svatby omluvit skutečným důvodem a ne jen prostým nemohu přijít, bez vysvětlení. Snoubence vaše nepřítomnost na svatbě může mrzet, ale dobrý důvod uznají a pustí to z hlavy, protože organizace svatby jim nedává prostor na zbytečné přemýšlení o něčem jiném, než je jejich svatba. Také můžete dodat, jak moc vás mrzí, že nemůžete být s nimi v jejich svatební den a že na ně budete vzpomínat.

Nepříjemné věci rádi odkládáme, ale v tomto případu jednejte bezodkladně, protože snoubenci stejně potřebují vědět, kolik svatebčanů bude na svatbě přítomno a nenuťte je tedy, aby vám museli sami volat, ale brnkněte jim svou situaci hned, ať si vaši účast mohou přeškrtnout a nemyslet na to.

Raději přemýšlejte, jak novomanželům vynahradit zklamání z vaší nepřítomnosti a vymyslete pro ně originální svatební dar. Protože znáte jejich záliby a koníčky i profese, máme typ na dárek, který vás zastoupí a vyvolá smích i komentáře. Získejte fotografie snoubenců a nechte jim udělat svatební hobby karikaturu na zakázku. Tím jste vykoupeni a navíc i jakoby přítomni oslavě právě tím osobním dárkem a věc je vyřešena.