Jak vybrat svatební dar

23.01.2021

#Svatba a svatební dar

Jste zváni na svatbu a vzniká otázka ohledně svatebního daru. Je tady několik možností a stylů, jak se věci zhostit se ctí, neboť přijít na svatbu bez svatebního daru je nemyslitelné. Možnosti každého jsou však různé a tak předkládáme pár návrhů. Snad si mezi nimi vyberete tu správnou variantu ke spokojenosti všech.

PRAVIDLA KOLEM SVATEBNÍCH DARŮ

Svatba je v podstatě jakýsi společenský rituál se stanovenými pravidly a to se týká samozřejmě i svatebních darů, u nichž je nezbytné dodržet několik základních zvyklostí, aby nedošlo k nedorozumění nebo trapné situaci. Níže je pár tipů.

Pozor na extravaganci a přehnanou originalitu svatebního daru

Protože je svatba dost formální záležitost, extravagantní dary, například z oblasti sexuality, mohou vyvolat negativní emoce a je třeba zvážit, jak se k nim svatebčané postaví. Mnozí snoubenci mají své svatební stránky, kde uvádí všechna fakta i taková, která se týkají svatebních darů a odkaz na web dostane každý pozvaný host včas. Tam lze obvykle získat nápad na ten správný svatební dar. Pokud se ale skutečně chcete odlišit a být originální, zarámovaná karikatura snoubenců při jakékoliv vhodné činnosti, která vám přijde na mysl, když si na ně vzpomenete, bude svatebním darem, jež překvapí, potěší a stane se okamžitě středobodem komentářů a zábavy. Navíc ho budou mít stále na očích někde pověšený na zdi a bude jim připomínat vaše vzájemné vztahy. Viz. MENU vlevo.

Hodnota svatebního daru

Pokud máte hluboko do kapsy, přemýšlejte o svých finančních možnostech a když nechcete moc utratit za dárek, musíte tím víc uvažovat o tom, zda nekoupíte něco, co skončí obratem v popelnici. Jak už bylo zmíněno, svatební web snoubenců je v podstatě informativní plánovač svatby včetně uvedení vhodných svatebních darů. Jednou z možností je také vybrat si jeden z uvedených možných dárků a s několika ostatními se na něj složit. Jste-li velmi blízcí přátelé, nebo dokonce příbuzní novomanželů, měl by být svatební dar od vás odrazem vašich vzájemných vztahů. Nekalkulujte, volte dárek spíše srdcem.

Předání svatebního daru

Tradiční a nejspíše nejlepší, je předat svatební dar přímo na svatbě novomanželům, nebo jejich rodičům a může být i ve formě poukázky, letenky, klíčků k autu, nebo bytu. Automatickou pračku se sušičkou lze také darovat jen záručním listem a fyzicky doručit až do společného bytu manželů. Různé dárky zkrátka předáme tak, aby nevznikly zbytečné problémy a vše bylo pro novomanžele co nejpohodlnější. Dárky se po svatební hostině obvykle rozbalují a protože je každý doplněn psaným slovem od dárců, je zvykem ta slova číst stejně, jako doručená svatební přání. Ta slova mohou být i ve vtipných verších a tím na sebe rozhodně strhnou pozornost. Pro takový styl veršů na míru na zakázku máme básnířku a najdete ji na našem webu v menu viz. vlevo. Je velmi levná a ukázky veršů na míru vás možná přesvědčí o smyslu jejich využití. Nakonec i verše na míru pro svatební proslov bývají velmi chváleným dárkem.

Ukázka svatebního proslovu ve vtipných verších na míru podle dodaných informací.

Bytové doplňky jako svatební dar

Cenově přijatelné a vždy potřebné bývají různé doplňky do obývacího pokoje, koupelny, kuchyně i do ložnice. Stačí navštívit na internetu katalogy a inspiraci máte hned. Není od věci vybrat si pár různých možností svatebního daru a konzultovat jej se snoubenci, neboť oni by měli mít přehled, kdo jim, co chystá dát jako svatební dar. Můžete se také pobavit o barevném i tvarovém ladění bytu a podle toho uvažovat při výběru doplňků. Nabídka je široká a správným výběrem znásobíte radost novomanželů.

Finance jako svatební dar?

Určitě jde o zjednodušení si shánění svatebního daru, nicméně i peněžní dar by měl mít slavnostní, nebo vtipnou formu. Jsou ale případy, kdy peníze nejsou dárkem. Dnes se berou i snoubenci středního věku, často velmi dobře zabezpečení a někdy dokonce i velmi bohatí. Tam se může drobný finanční dar jevit i směšně. Právě pro ty novomanžele, kteří vše mají, jsou vhodné jejich společné karikatury, jako velmi osobní svatební dar, protože ke tvorbě kompozice je nutná znalost snoubenců a jejich zálib, situace nebo profese apod. Přesto většina novomanželů peníze jistě uvítá, protože jsou určitou svobodou v tom, co si za ně pořídí a svatební dar finanční je tak nejspíše nově zrozenou tradicí.

Svatební dar - karikatura na zakázku podle fotky.

Svatební dar lze vybírat i tvořivě

Lidé většinou mají svůj styl a podle něj lze uvažovat o svatebním daru. Pokud znáte snoubence opravdu dobře, víte, co je pro ně důležité, jaké mají koníčky i které barvy se jim líbí. Někteří jsou gurmáni, jiní cestovatelé, nebo sportovci, tanečníci, nebo relaxují na zahrádce. Možností je tolik, co lidí na světě a v nich lze najít nápad na ten správný svatební dar. Jak je poznamenáno výše, dar lze doplnit vtipným veršem, který se může týkat právě té oblíbené činnosti, podle které zvolíte svatební dar. Naším tipem na dárek pro nevěstu, jsou originální ručně malované STANJA ŠPERKY - viz. menu vlevo na webu a z uvedené stránky vede odkaz na e-shop s širokou nabídkou barev i tvarů šperků - brože, náramky, náušnice i přívěšky.

Ručně malované ŠPERKY STANJA.

Buďte přímým tvůrcem svatebního daru

Mnoho lidí je tvořivých a dokážou vyrobit krásné věci. Patříte-li mezi ně, rozhodně vymyslíte, jak se úkolu zhostit a originalita dárku bude hrát hlavní roli. Nejspíš už máte zkušenost s vlastnoručně vytvořenými dárky a tak se umíte orientovat v tom, co se hodí právě pro novomanžele. Opět doporučuji využít služeb naší básnířky pro vtipné doprovodné verše k vámi zhotovenému dárku.

Svatební dar s adrenalinem

Víte o snoubencích, že žijí naplno a adrenalin je jejich droga? Pak jim darujte svatební dar v jejich stylu. Poukaz na zážitek získáte na internetu a druhů zážitků je skutečně mnoho. Od letu balónem, přes tandem na padáku až po společný skok do propasti na gumovém lanu nebo sjíždění divoké řeky. Pro některé ale může být adrenalinová i jen jízda na tobogánu. Opět je to o znalosti oslavenců.

Nejspíše sami dostanete vlastní nápad na vhodný svatební dar, ale doufám, že jsme svou troškou do mlýna přispěli k vaší představivosti několika náměty a právě ten váš svatební dar udělá největší radost.