Svatební zábavy

06.06.2020

Nuda na vaší svatbě nepřichází v úvahu!

Zábava pro hosty na svatbu - několik tipů

Po svatebním obřadu přichází druhá část svatby a tou je svatební hostina a nezbytná zábava, na níž se všichni těší. Nesmíte zapomenout na nikoho z přítomných. Na svatbě budou rodiče i prarodiče, děti a vnoučata, bratři, sestry i bratranci a sestřenice a také přátelé ženicha a nevěsty. Různí lidé různého věku a odlišných zájmů i možností. Jak zajistit, aby se nikdo nenudil a každý se na vaší svatbě bavil? Pár tipů bychom měli.

Svatba a hudba na svatbu

Živá hudba znamená kontakt hudebníků se svatebčany a to má svou váhu při zábavě. Problém je vyhovět žánrově všem, ale kapely, co hrají na svatbách nějaký čas, mají už svůj repertoár zahrnující všechny vhodné skladby tak, aby si každý poslechl, nebo zatancoval na tu svou. Reprodukovaná hudba bývá levnější a kontakt obstarává DJ, u něhož si můžete objednat prakticky jakéhokoliv interpreta i písničku. Určitě je možná i kombinace obou možností s tím, že DJ obvykle nastoupí na večerní a noční část hudební produkce po živé hudbě, když starší hosté už většinou netančí a mladí vybijí svou energii na parketu. Mnozí však netančí nikdy a je třeba myslet i na ně. Proto jsou tady další typy zábavy, aby vše neskončilo jen u popíjení alkoholu a ládování se dobrotami.

Ruleta na svatbě

Nechceme nabádat ke gamblerství, ale jen zábavnou formou hrát o žetony, za něž lze na závěr něco získat. Můžete pozvat zkušeného krupiéra pro společenské akce, kde tato atrakce skvěle funguje a rozdat zájemcům stejný počet žetonů do hry. Můžete mít i svou vlastní ruletu a krupiérství se může někdo ujmout. Výhrami pak mohou být nezanedbatelné nedotčené zůstatky ze svatební hostiny, nebo cokoliv vás napadne. Jde o zábavu víc, než o výhru.

Tombola na svatbě

Nechte se inspirovat nápady níže, nebo si najděte další na netu a vytvořte vtipnou svatební tombolu z nenákladných předmětů, ukrytých v krabičkách nebo sáčcích s lákavými nápisy. Hosté se pobaví při rozbalování svých výher a nebudou vám mít za zlé vaše šprýmy. Spíše naopak. Pár příkladů: ostrý styl - žiletka, propuštěnci z cirkusu - gumoví medvídci, model jachty - papírová složená lodička atd. Nápadů je plný internet. Pro lístek s popisem si každý sám poslepu sáhne do losovacího košíku - klobouku za určitou částku, které může být daná nebo dobrovolná.

Svatební hry

Svatební rady. Před svatební hostinou zařiďte, ať je pod každým talířem papírek s otázkou, na níž musí host po jídle na tutéž kartičku napsat odpověď a své jméno a odpovídat mohou i děti. O to bude hra zajímavější. Bavit se budete všichni. Napište otázky typu: Kam na svatební cestu? Jak na manžela? Jak na manželku? Jaké jméno dát dcerce? Jaké jméno dát synkovi? Jaký dárek dát manželovi ke zlaté svatbě? A podobně.

Znáte se? Požádejte někoho z příbuzných, ať sestaví otázky pro vás, tedy novomanžele, ne něž každý z vás odpoví zvlášť a pak budete hádat, jak odpověděl partner. Berte to s humorem, jde o svatební zábavu a kdo se bude nejvíc smát, může se stát následně stejným terčem.

Amatérští svatební fotografové. Mobil s fotoaparátem má dnes každý a tak se také může zapojit do vtipné zábavy. Vytipujte pár svatebčanů a požádejte je, ať pořizují fotografie, nebo videa z různých částí svatební zábavy. Někdo může fotit a filmovat velké jedlíky, jiný zase tanečníky, další pak největší smíšky, někdo se může věnovat jen novomanželům a fotit rodiče, nebo děti také není od věci. Možností je nepřeberně a materiálu pro svatební web bude nepřeberně. Krom toho si ještě večer můžete některé zajímavé záběry ukázat vzájemně a zábava je tady.

Nevšední zážitek na svatbě

Na první pohled to tak nevypadá, ale sedět modelem karikaturistovi, když ostatní přihlíží, smějí se a komentují, je silně emotivním zážitkem, který vrcholí při převzetí své hotové karikatury. Nakreslený host obvykle v tu chvíli povolí napětí i nejistotu a nad pitoreskním obrázkem se zlomí smíchy. Ale nemylte se. Nikdo svou kresbu nevyhodí. U všech visí u nich doma tak, aby ji mohly vidět všechny návštěvy a tak baví ještě dodatečně a hlavně jim připomíná váš velký den.

Vtipný svatební proslov

Zábavou může být i vtipný svatební proslov ve verších a mohou ho objednat snoubenci, nebo spíše jejich blízcí. Naše básnířka se umí přizpůsobit vámi dodaným informacím a vytvořit proslov libovolné délky i nevázanosti ohledně humoru. Takový svatební proslov pak zaujme všechny přítomné zprvu veršováním a následně i vtipem, který pobaví.

Kouzelník na svatbu

Drobná magie prováděná za chůze mezi hosty je vítaným zpestřením a zvláště děti budou nadšené. Jde o zábavu na úrovni a zpestření svatebního programu.

Dětská svatební zábava

Zábava pro děti bývá odlišná od dospělé zábavy na svatbě a je nezbytné věnovat jí určitou přípravu už jen proto, abyste se vy dospělí mohli bavit nerušeně. Existují klauni, jezdící po dětských narozeninových párty, tak proč je nevyužít na svatbu? Krom toho by měl být vyčleněn někdo, kdo na děcka dohlídne po celý čas, takže možná i dva lidé, co se u nich vystřídají. Kdo je pro takovou službu vhodným kandidátem, možná víte už teď, když čtete tyto řádky. Mimochodem, karikaturista běžně bývá obklopen právě dětmi, které fascinuje lehkost a vtipnost jeho vyjadřovacích schopností prostřednictvím tužky a papíru.

Uvedli jsme jen pár z možností, jak vylepšit svatební zábavu a určitě máte svou představu, co využijete a jak. Každopádně vše závisí na okolnostech i možnostech, ale protože svatba je staročesky veselka, zábava na vaší svatbě musí být.