Svatba a svatební dary

Svatební dar a dárky svatebčanům

Svatba a svatební dar. Jste pozváni na svatbu a nevíte, jaký svatební dar pořídit a tak máme pár typů na svatební dary, které vás mohou inspirovat.

Svatební dárky

Dárky pro svatební hosty jsou závěrečnou fází svatebního dne.

Dárky svatebčanům - výslužka

Tradicí na svatbách bývá obdarování hostů takzvanou výslužkou. Ta může být klasicky tvořena dobrotami, pak originálně i nějakým překvapením nebo něčím praktickým a pár nápadů bychom pro vás měli. Opět záleží na vašich možnostech i na počtu hostů a dalších aspektech.

Klasická výslužka ze svatby

Obvyklým dárkem svatebčanům na závěr svatebního veselí bývá balíček něčeho dobrého ze svatby. Mohou to být svatební koláčky, kousek svatebního dortu nebo jiné sladkosti, ale klidně i řízek s bramborovým salátem, když ho má někdo rád. Přizpůsobit se lze většině z hostů, dětem sladkosti a dospělým také, nebo i klobásku. Krabičky na výslužku lze koupit a případně i stylově ozdobit, například mašlí ve stylu barevnosti svatby.

Náročnější dárky jako svatební výslužka

Lahve různých nápojů ozdobené něčím, co připomíná vaši svatbu, třeba poděkováním, že se zúčastnili, nebo za svatební dar, nebo jen symbolicky podle vlastního nápadu s použitím jmen a společného příjmení. Možností je opět plno a obsah lahve musí být přizpůsoben tomu, co kdo pije a to i nealko pro děti.

Dárky trvalejší hodnoty

Teplé přikrývky při venkovní svatbě mohou přijít vhod a s vyšitým jménem jsou trvanlivým dárkem, který majitelům bude ještě dlouho připomínat kde a proč ho dostali. Určitě dokážete sami vymyslet originální trvanlivé dárky svatebčanům a udělat tak radost jim i sobě.

Dárek k výročí svatby (formát A3)

Dárek i zábava a zážitek

Karikaturisté už dnes vešli ve známost, jako skvělá atrakce pro společenské události a povahou své produkce přímo patří na svatbu, protože částečně zajišťují zábavu, kresleným lidem na místě zprostředkují nevšední emotivní zážitek a na závěr i originální dárek, jejich karikaturu, kterou si každý rád doma pověsí na viditelné místo pro návštěvy. Karikatura ze svatby tak bývá ještě dlouho předmětem komentářů, diskusí i hodnocení a pokaždé je zmíněno, kde k ní karikovaný přišel. Kreslení karikatur přímo na svatbě má kromě zábavy ještě vedlejší účinek a to zájem dětí, protože je přitahuje lehkost, s jakou výtvarník nakreslí model a ještě vtipně.

Zážitek, zábava a dárek v jednom - karikatury na živo svatebčanům jako dárek k výslužce.

Veršovaný dárek

Veselou zábavou a zároveň dárkem, mohou být i krátké vtipné verše na míru svatebčanům. Jde o dárky osobního charakteru, neboť pro takový verš je nutné dotyčného znát a dodat naší básnířce informace, aby mohla vtipnou básničku vytvořit. Vyberte schopného interpreta s dramatickými sklony k přečtení každého verše před předáním a všichni se budou náramně bavit.

Ukázka veršů na míru.

Praktické dárky svatebčanům

Spojte příjemné s užitečným a darujte svatebním hostům něco ze svého podnikání. Dárky opět stylizujte do svatebního módu obalem, nebo ozdobou. Opět přiložte svatební vizitku jako součást dárku. Podnikáte v zahradnictví? Pak dárkem může být sazenice, nebo semínka. Pracujete v pojišťovnictví, zařiďte nabídku a bonusy pro svatební hosty. Stejně tak s cestovní kanceláří. Výrazné bonusy a slevy z jakéhokoliv oboru mohou být pro svatebčany vítaným dárkem, ale je nutné věc dobře promyslet i připravit. I reklamní předmět s potiskem vašich jmen a společného příjmení, je dárek, který potěší a bude svatbu připomínat.

Zábava i dárek

Většina z vás se s tím už někde na společenské akci setkala. Foto-koutek. Je více lidí, kteří se rádi fotí, než naopak a atrakce foto-koutek se řadí mezi ty zábavné. Navíc dostanete hotové fotografie hned na místě. Obvykle se fotí spolu celé skupinky a skvěle se u toho baví. Zkouší převleky, mění společníky pro focení a domů si pak odnesou vzpomínku na váš velký den.

Dětské svatební výslužky

Bude to samozřejmě něco dobrého na zoubek, ale něčím dalším výslužku vylepšit vždy můžete. Záleží na věku dítěte a znalosti jeho zálib. Pro malé to mohou být pohádkové ilustrované knížky, nebo známá čokoládová vajíčka s překvapením uvnitř. Pro větší nějaké hry a nebo další záležitosti, které vás napadnou. Uděláte radost a to je radostí i pro vás.

Dárky pro svědky

Protože svědkem, nebo svědkyní novomanžela, nebo novomanželky je obvykle blízký člověk, nešetřete na nich dárky, neboť vám prokázali určitou službu. Sluší se tedy jejich úkon odměnit a také tak zanechat stopu vašeho dne v jejich myslích. Vymyslet dárky pro muže bývá obvykle těžší, než dárky pro ženy. S elegantním pánským šperkem na kravatu, nebo manžetovými knoflíčky, neuděláte chyby, ale jde o nákladnější záležitost. Většinou však znáte hobby svědků a tak můžete darovat praktický dárek, který se týká svědkových koníčků. Třeba golfový deštník, nebo kempingové nádobí. U svědkyně jsou možnosti širší a kosmetické přípravky nabízí velké možnosti výběru a použít můžete i dárkové poukazy. Opět se snažte dárky stylově zabalit.

Dárky hostům vaší svatby i se svatební výslužkou jsou vaší vizitkou a novomanželé na ně většinou úzkostlivě dbají. Věnují čas výběru a přípravě, protože mají být důstojným a často příjemně překvapivým závěrem svatebního dne. Snad jsme přispěli svou trochou do mlýna a inspirujete se pro své vlastní nápady tak, aby vše proběhlo k velké spokojenosti všech.