Asistence loutko-hry a tvorby loutky

Loutky pro akce - performance art

Pro svou akci můžete objednat loutkářku s vybavením pro interaktivní tvorbu loutky nebo loutko-hru, které se zúčastní hosté vaší oslavy.

Zcela netradiční loutky naší výtvarnice Evy mají styl i fantasii. Zkuste s ní vytvořit podobnou a také hrát loutkové divadlo.

PERFORMANCE ART

Jde o improvizaci umělce spolu s příchozími, kteří se zapojí do tvorby. Může jít o tvorbu loutky, malování na tělo i hraní loutkového divadla s asistencí profesionálů.

6 důvodů pro objednání školy loutek

1/ asistovat lidem při jejich tvorbě loutky nebo hraní loutkového divadla bude zkušená loutkářka

2/ veškerý materiál i loutky a asistenci profesionálů pro hraní divadla zajistí loutkářka

3/ interaktivní zábava stmeluje kolektiv vašich přátel, známých nebo zaměstnanců

4/ jde o novou a neotřelou atrakci pro vaši oslavu

5/ improvizace, představivost, fantasie, spontaneita, aktivní odpočinek, legrace a zábava

6/ vytvořená loutka je majetkem pořádajícího a je vhodná i jako dekorace společných prostor


Jak to probíhá

 Zkušená loutkářka vede amatérské tvůrce při stavbě velké loutky i při loutko-hře tak, aby byli ve výsledku překvapeni dopadem své vlastní tvorby a fantasie, aby je jejich individuální přístup k věci osvobodil od zemské tíže a vznášeli se na křídlech své představivosti ve sférách svého podvědomí, oproštěni od starostí a stereotypů. Stanou se na chvíli tím, o čem sní a vyzkouší si být performery. Někteří se sami mohou změnit v loutky za použití rekvizit a také barev na tělo. To vše lze realizovat uvnitř i venku. K dispozici budou i hudební nástroje pro doprovod k loutkovému divadlu. Dospělí, nebo i děti se mohou domluvit, co si zahrají, nebo jim téma nadhodí loutkářka a oni si mohou upravit sami i scénu pro hraní s loutkami z materiálů, které dodá Eva. Přihlížející mají komentáře a tak z nich lze vybrat další účastníky s určením jako režisér, scénograf atd. Eva si je vybere podle jejich reakcí a přibere je do děje. Protože dnes všichni máme mobily s kamerou, může Eva někoho vyzvat, aby byl kameramanem - mohou být i dva, nebo tři - a nejzdařilejší záznam, případně sestřih, pak vhodně publikovat. Každopádně jde o neotřelou zábavu, jakou pravděpodobně nikdo z hostů oslavy zatím nezažil. 

Tlačítkem níže zpět na stránku loutkářky Evy, kde je i ceník.

Líbí se vám nabídka loutkářské školy? Možná by se líbila i vašim přátelům. Sdílejte pro ně. Díky.